Mana māja – mans cietoksnis

Ar ko sākas drošība? Kā aizstāvēt to, kas ir dārgs? Piedāvājam rubriku  – profesionālus padomus par to, kā aizsargāt sevi un savus tuviniekus no dažādām nepatikšanām.

Nodrošināt sevi ar simtprocentīgu aizsardzību no zagļiem nevar pat lielas bankas un pasaulslaveni muzeji. Bet tomēr statistika ir drošības pusē. Un 90 gadījumos no 100 var novērst nepatikšanas, ja par visu parūpēties iepriekš.

#Māja

Mājoklim nav jāizskatās pamestam, pat ja jūs ilgi esat prombūtnē. Kas signalizē ļaundariem par to, ka saimnieki ir aizbraukuši? Vismaz, pārpildītā pasta kastīte. Ja jums ir privāta māja, tad par to liecina ar sniegu vai lapām aizbērtie celiņi, novītušās puķes un aizslēgtie aizvirtņi. Diezgan svarīgu lomu spēlē nogabala apgaismojums. No vienas puses, tas ir papildus komforts, bet no otras – signāls par to, ka saimnieki ir mājās. Starp citu, ielas apgaismojumam ir risinājums ar jebkuru naudas maku: no spuldzītēm ar taimeriem līdz diezgan lētām laterniņām, kuras tiek ielādētas no saules baterijām.

Lai varēti labi caurlūkot jūs nogabalu, ir jāstāda koki un krūmi zināmā attālumā no mājas sienām. Un neaizmirstiet nogriezt zarus, kuri ir pārkārušies pār nožogojumu, balkonu u. tml.

#Drošie Logi

Plastikāta logi, diemžēl, nav pārāk droši. Par drošiem un efektīgiem tos var izdarīt tā dēvētā stiklu nodrosēšana. No iekšpuses tiek uzlīmēta speciāla plēve, kura padara stiklu un neplīstošu.

Tāpat arī jaunu logu paaudzi var aprīkot ar pretuzlaušanas furnitūru ar elementiem, kuri aizsargā no uzlaušanas. Dažas kompānijas montē tādu furnitūru uz agrāk uzstādītiem logiem.

Un, starp citu, neaizmirstiet aizvērt logus un vēdlodziņus!

#Režģi

Pagāja tie laiki, kad režģi uz logiem izraisīja stabilu asociāciju ar cietumu. Sortimentā ir jebkuri raksti un krāsas. Vislabākie režģi ir stacionārie (ar biezumu 12-15 mm). Tos praktiski nav iespējams sazāģēt vai noraut. Taču ir jāatceras, ka ugunsgrēka vai citos nepārvaramās varas apstākļos, lai izkļūtu ārā no dzīvokļa, vismaz, uz viena loga ir jāuzstāda atvēruma režģi (aizvirtņi).

Un neaizmirstiet, ka ir apdraudēti ne tikai pirmais stāvs, bet arī logi, kuriem blakus atrodas ugunsdzēsības kāpnes, caurules un dažādas būves.

Vēl var aizsargāt logus ar rullīšu aizvirtņiem, kuri atveras – aizveras, nospiežot vienu pogu. Tie ir populāri uz butiku logiem un durvīm un teicami der privātmājām un vasarnīcām.

#PareizāsDurvis

Visdrošākās durvis izgatavo viengabala metāla. Tās maksā diezgan dārgi, toties tās nesagriezīsi un neizsitīsi. Vislabāk, ka durvis atveras nevis uz dzīvokļa iekšpusi, tad tās ir grūtāk izlauzt. Ir par maz uzstādīt labas durvis, ir jāparūpējas par pareizu slēdzi, – kaut vai vienu, bet ļoti drošu. Jo vairāk apgriezienu būs slēdzim, jo labāk (vismaz 3-4 apgriezieni). Visdrošākie slēdži ir aprīkoti ar tā dēvētiem aizbīdņiem. Tie ir „pirkstiņi”, kuri tiek izvirzīti, pagriežot atslēgu. To ir jābūt ne mazāk par diviem.

#Videonovērošana un apsardzes sistēma

 Bet visefektīgākie drošības līdzekļi – tās ir pirmrindas tehnoloģijas. Piemēram, visa, kas notiek novērošanas zonā, videofiksācija. Diezgan bieži pirms nozieguma veikšanas ļaundari gatavojas un izpēta „objektu”. Savlaicīgi pamanot aizdomīgu aktivitāti, var pastiprināt drošības mērus.

Turklāt ir populāras sistēmas, kuras padod savlaicīgus signālus par aizsardzības traucēšanu. Pastāv speciālie devēji, kuri reaģē uz kustību un pārvietošanos.

Citas ierīces padod signālus, kad ir atvērtas durvis, un ir logu veseluma traucējumi. Tādi signāli tiek pārraidīti vai nu uz īpašnieka tālruni (kuram pašam ir pienākums tikt galā ar to, kas notiek); vai nu uz apsardzes kompānijas pulti.

Ja jūsu māju pieskata profesionāļi, tad, saņēmuši signālu, uz notikuma vietu uzreiz izbrauc speciāla komanda, pārbauda māju, un, nepieciešamības gadījumā, izsauc tiesībsargus. Tik ātra reaģēšana novērš zādzību vairākumu, jo darbojas speciāli apmācīti cilvēki.

Turklāt pilnai drošībai var izvēlēties apsardzes sistēmu, kura būs aprīkota ar papildus devējiem, kuri nosaka dūmu vai aizdegšanās esamību, gāzes vai ūdens noplūdi.

Nākamajā reizē pastāstīsim sīkāk par mūsdienīgo apsardzes sistēmu dažiem veidiem un iespējām.

Sargājiet sevi,

SP Leģions komanda

Legions Akcija