Lielākums 70% noziegumu Latvijā – tās ir zādzības. Parunāsimpar dažiem veidiem, kā pārspēt noziedznieku un pasargāt sevi un savu īpašumu.

Ja professionāli noziedznieki izvēlās mērķi, viņi sāk izsekot un uzzināt īpašnieka dienas kārtību. Un to var pamanīt. Viņi izsauc aizdomas ar to. Ka stundām ilgi atrodās pagalmos vai kāpņutelpās. Pamanot nepazīstamu seju, uzjautājiet, pie kā cilvēks atnācis. Un pacentieties iegaumēt īpašās pazīmes,

Profi izmanto dažādas metodes. Piemēram, zem durvju kājslauķa paliek apakšā krekerus. Ja viņi netika saspiesti, tas liecina par to, ka īpašnieks nebija vēl atnācis. Ja pamanīsiet diegus, sērkociņus, kaut kādus apzīmējumus uz durvīm – sākiet rīkoties. Js jūs pagaidām neesat gatavi professionālās apsardzes drošības pakalpojumiem, tad izdariet, kā minimums nākošo:

Palūdziet kaimiņu vecmāmiņsas būr īpaši uzmanīgām un modrām. Lai viņas biežāk skatās durvju actiņā, un ja nu kas atgadās, lai izsauc policiju.

Zagļu paņēmieni 

Ir zināms atgadījums, kad ļaundariem “ palīdz” nolaidīgi īpašnieki. Tā vienreizparādījās sludinājums par prusaku indēšanu. Iedzīvotājus palūdza, ja viņi neatradīsies mājās laikā no pulkstens 14 līdz pulkstens 16 dienā, atstāt tukšos konteinerus priekš indes. Un tieši tajā dienā tika aplaupīti tie dzīvokļi, kuru saimnieki izpildīja prasības. Mēdz būt arī citi gadījumi, kad sludinājumā norādīts telefona numurs uz kuru nepieciešams piezvanīt un paziņot, kurā laikā jūs būsiet mājās. Bet ne vienmēr noziedznieki ir tik ļoti uzņēmīgi.

Bieži par zagļiem izrādās “savējie” un kopējie paziņas. Cik atgadījumu, kad aplaupa , uz pirmo acu skatienu, nekam neievērojamus dzīvokļus. Iznes laukā sīkrīkus un zelta rotaslietas. Bet kad zagli noķer, tas izrādās, piemēram, apzagtās ģimenes bērna klassesbiedra vecākais brālis. Noskaidrojas, ka viņš palielījās, ka vecāki saņēma prēmiju un nopirka viņam jaunu tālruni.

Neizslēdziet likteni, paturiet noslēpumā savus plānus saistībā ar pirkumiem, atpūtu utt. Esiet uzmanīgi, kad ievietojat sludinājumu par dārglietu pārdošanu.

Vai jūs zināt, ka pat domofons var kļūt par zagļu līdzdalībnieku. Ar viņa palīdzību var izsekot, kad īpašnieks ir mājās. Ja klausuli pacels, noziedznieki var izlikties par komunālā diennesta darbiniekiem vai vienkārši pajautāt “uz maizīti”.Pievērsiet uzmanību uz “kļūdainiem” zvaniem.

Kā «apmānīt» zaģļus

Bet dažreiz vieglāk ir pārspēt un nobiedēt, ne kā apturēt noziedzniekus.

Bet kā par to liecina statistika, lsbākais veids novērst noziegumju – vērsties pie profrsionāļiem.