Norēķinu drošība, izmantojot bankas kartes

Kā nekļūt par krāpnieku upuri un saglabāt savas finanses?

Mēs esam pieraduši izmantot bankas kartes. Daudziem iedzīvotājiem bezskaidras naudas norēķini ir galvenais preču un pakalpojumu apmaksas veids. Mēs izmantojam bankas kartes intuitīvi. Tāpēc ir ļoti svarīgi atcerēties par norēķinu drošību.

  1. Nekad nerakstiet PIN-kodu kartes otrajā pusē. Ja citādi nevarat to iegaumēt, uzrakstiet to šifrētā veidā. Var uzrakstīt ciparus, no katra atņemot kādu skaitli, piemēram 1. Tātad, ja Jūsu PIN-kods ir 5247, no katra cipara atņemam 1 un iegūstam 4136. Tad, ja Jūsu karte nonāks svešās rokās, ievadot nekorektu PIN kodu vairākas reizes karte automātiski būs bloķēta un Jūsu nauda paliks neskarta.

  2. Bankomātā vadot iekšā PIN-kodu, pieskarieties vienam vai diviem papildus cipariem, bet nespiediet pogas. Krāpnieki bieži izmanto ierīces, kas nolasa siltuma nospiedumus. Tādā veidā, pieskaroties lielākam pogu skaitam, krāpnieki nevarēs noteikt pareizu PIN-kodu.

  3. Ja nododat karti trešajām personām, piemēram veikalā vai restorānā, aizlīmējiet vai aizkrāsojiet CVV-kodu (tie ir trīs cipari, kas uzrakstīti Jūsu kartes aizmugurē). Tādā gadījumā krāpnieki nevarēs nofotografēt Jūsu karti un pēc tam, piemēram, apmaksāt pirkumus internetā.

Papildus šiem noteikumiem, Jūs varat nodrošināt Jūsu finanšu drošību, atverot otru bankas karti, kas paredzēta tikai norēķiniem. Uz šādu karti pārskaitiet tikai ikdienā vajadzīgu nelielu naudas summu. Tas garantēs minimālus finansiālos zaudējumus, ja kartes dati nokļūs krāpnieku rokās.

Vienmēr atcerieties par drošību, kas saistīta ar Jūsu dzīvību, īpašumu vai naudu. Uzņēmums SP Legion vienmēr rūpējas par Jums!