Slēdzeņu veidi

Slēdzeņu veidi

Mūsdienu tirgus piedāvā tūkstošiem dažādu slēdzeņu modeļu no simtiem ražotāju. Salīdzinot raksturīpašības, pētot atsauksmes, lasot apkopojumus par modeļiem var pazaudēt vairākas stundas no savas dzīves. Mēs palīdzēsim Jums pareizi lasīt visu šo informāciju, pastāstīsim, kam ir jāpievērš uzmanība, lai paaugstinātu Jūsu īpašuma drošību.

Tātad, pirmkārt skatāmies uz slēdzenes klasi. Tā ir kompleksa raksturīpašība, kas parādīs cik droša ir slēdzene:

  • 1. klase – visvienkāršākā slēdzene, ko var atmūķēt pāris minūšu laikā.
  • 2. klase – jau sarežģītāka slēdzene, taču arī to var atmūķēt 10-15 minūšu laikā
  • 3. klase – šīs slēdzenes atmūķēšanai būs nepieciešamas papildus zināšanas, instrumenti un vairāk laika (no 20 minūtēm un vairāk).
  • 4. klase – ir visdrošākās slēdzenes. Tos atmūķēt ir tik grūti un ilgi, ka dažreiz ir vieglāk izlauzt sienu blakus durvīm.

Otra svarīga pazīme ir slēdzenes iekšas. Pašas izplatītākās ir suvalda, cilindru vai kombinētie mehānismi. Pirmie darbojas, pateicoties speciālām  plāksnēm, un jo to ir vairāk, jo grūtāk ir atrast pareizu kombināciju. Ir pietiekoši efektīvi pret uzlaušanu. Otrie darbojas ar cilindru, kas pagriežas tikai tajā gadījumā, ja ir ievietota atbilstoša atslēga. Tādas slēdzenes mēdz būt vieglāk atmūķēt. Kombinētajos mehānismos izmanto pirmā un otrā veida iekšas.

Latvijā ir plaši izplatītas slēdzenes, ko ražo itāļu firmas Cisa un Mottura, somu uzņēmums ABLOY, ka arī krievu “Elbor” .

Zīmola Cisa slēdzeņu piedāvājumā ir tūkstošiem nosaukumu, starp tiem var izvēlēties jebkāda veida un cenas diapazona slēdzeni.  Mottura ir praktisks zīmols. Daudzās šī ražotāja slēdzenēs ir iespējams nomainīt atslēgu, nemainot visu slēdzeni. Tas ir liels pluss, ja tiek nozaudēta atslēga un tādā veidā var ietaupīt pietiekoši lielu naudas summu un laika daudzumu, jo nebūs jāmaina visa slēdzene.

Krievijas “Elpbor” ir pietiekoši praktiskas slēdzenes un to cena ir pieņemama, šie divi argumenti arī piesaista klientus. Somu uzņēmuma ABLOY slēdzenes ir interesantas un interaktīvas, tās var vadīt attālināti.

Taču neviena slēdzene nav 100% risinājums un nevar pasargāt no ielaušanās, pilnībā pasargāt savu īpašumu ir iespējams tikai izmantojot kompleksos risinājumus: signalizācija un pieslēgums pie apsardzes pults.

Mūsu darbinieki sniegs Jums konsultāciju un palīdzēs izvēlēties optimālāko signalizācijas variantu. Vienkārši uzrakstiet mums.