Izdzīvošanas komplekti vai kā pārdzīvot jebkādu katastrofu

Pasaule kļūst aizvien neprognozējamāka, un pat tik drošas valstis, kā Latvija, nav pasargātas no krīzēm un dabas stihijām. Mēs neaicinām Jūs gatavoties zombiju apokalipsei, taču ir samērā lietderīgi uzzināt drošības pamatus un kā sagatavoties negaidītām situācijām. Iesakām izveidot minimālo krājumu ar svarīgām lietām, kuru periodiski var “retināt” (kad ir atbraukuši negaidīti viesi, izslēdza gaismu vai Jūs aizmirsāt aiziet uz veikalu) un pēc tam atkal to papildināt. Tātad, kā pareizi izveidot krājumus, kas palīdzēs visādās dzīves situācijās.

 1. Pārtikas produkti.

    Vislabāk iederēsies produkti ar ilgstošu glabāšanas termiņu, kas var uzglabāt bez ledusskapja. Jūs paši varat regulēt, cik lielus krājumus varat uztaisīt. Mēs tikai atzīmēsim, ka vienam                        cilvēkam uz  nedēļu ir nepieciešams:

 • konservi (sautēta gaļa) līdz 1.5 kg – olbaltumvielu un aminoskābju avots.

 • žāvēta gaļa vakuumā 2 kg – ilgi nebojājas. Satur taukus, ogļhidrātus un olbaltumvielas.

 • medus un cukurs 0,5 kg – kalorijas un ogļhidrāti.

 • šokolāde līdz 1 kg – ogļhidrāti kompaktā iepakojumā.

 • un pats svarīgākais – aptuveni 15 litru dzeramā ūdens.

 1. Medikamenti.

     Pārbaudiet medikamentu derīguma termiņu un metiet laukā zāles, kam ir beidzies derīguma termiņš. Pārbaudiet, lai aptieciņā vienmēr būtu:

 • pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļi: paracetamols, analgins, aspirīns vai to analogi.

 • zāles pret kuņģa darbības traucējumiem un aktivētā ogle, rehidrons.

 • līdzekļi pārsiešanai: saites, salvetes, vate, žņaugs lai apstādinātu asiņošanu.

 1. Barošanas elementi un portatīvie akumulatori.

     Dabas katastrofu gadījumā vai citos gadījumos visbiežāk pazūd tieši elektrība. Ir ieteicams parūpēties par to, lai Jums būtu pieejami lukturīši, papildus baterijas, portatīvie akumulatori    ierīču  uzlādei, un protams noderēs arī sveces.

 1. Mantu komplekts ārkārtas evakuācijai.

   Var izveidoties situācija, kad būs nepieciešams ātri pamest māju, priekš tam sagatavojiet mugursomu ar ērtu apģērbu un apaviem. Tā pat šajā somā ieliecies ūdens pudeli, lukturīti, nelielu               aptieciņu, dažus zeķu pārus, universālo nazi ar instrumentu komplektu.

 1. Sakaru līdzekļi.

    Būtiskas katastrofas gadījumā mobilie sakari var nedarboties. Sakarus ar pasauli var uzturēt ar rāciju un radio (uz baterijām) palīdzību.

    Tagad Jūs esat gatavi pārdzīvot gan ārkārtas komandējumu vai braucienu pie radiniekiem, gan dabas katastrofu un pat zombiju apokalipsi.