Kā pasargāt mājokli, kamēr esi devies atvaļinājumā?

Domās par atvaļinājumu, ir viegli aizmirst par ikdienas dzīvi. Bet vai esi pamanījis, ka tikko esi devies ceļojumā, sāc pārdomāt, vai esi aizslēdzis durvis? Vai gludeklis ir izslēgts? Vai garāžas durvis ir aizvērtas? Pirms došanās prom, veiciet preventīvus pasākumus, lai aizsargātu īpašumu un varētu ceļot maksimāli atslēdzoties no ikdienas. Esam apkopojuši septiņus  padomus, kas ļaus parūpēties par sava īpašuma drošību atvaļinājuma laikā.

  1. Aizslēdziet durvis un aizveriet logus

Šīs darbības varētu šķists pašsaprotamas, taču cilvēki mēdz par to aizmirst. Atcerieties, ka jāaizver ne tikai logi pirmajā stāvā, bet tas jādara neatkarīgi no stāva. Jāatceras arī par garāžu un citām ēkām, ja tādas ir. Neatstājiet rezerves atslēgu paslēptu zem tepiķīša vai citā tikpat paredzamā vietā. Tā nekad nav bijusi laba ideja, un jo īpaši tā nav laba ideja, ja plānots būt prom ilgāku laiku.

  1. Pārbaudiet savu apsardzes sistēmu

Ja jums ir apsardzes sistēma vai drošības kameras, izvietojiet tās tā, lai garnadžiem tās būtu viegli pamanāmas. Izvietojiet informatīvās zīmes un uzlīmes redzamā vietā. Pārliecinieties, vai apsardzes sistēma un visas automatizētās ierīces ir pareizi ieprogrammētas. Ja jūsu īpašumu apkalpo apsardzes uzņēmums, konsultējieties par to, kā notiks objekta sargāšana, kamēr visi būs prom. Ja neviens nav mājās, tad nav vajadzības pirms izbraukuma uz trauksmes signālu vēl mēģināt sazināties, lai noskaidrotu, vai signalizācija nav iedarbināta nejauši. Dariet visu iespējamo, lai izvairītos no viltus trauksmēm, pārliecinieties, vai kameras, dūmu detektori un visi citi komponenti ir ieslēgti un darba kārtībā, kā arī pārliecinieties, ka nesen ir nomainītas baterijas un tās nepārtrauks darboties, kamēr neviena nav mājās.

  1. Apturiet pasta un avīžu piegādi

Pārpildīta pastkaste un avīžu kaudze ir pārliecinoši signāli, ka neviena nav mājās. Ja plānots garāks ceļojumu un bieži saņemat korespondenci, varat iestatīt pasta sūtījumu pāradresāciju uz citu adresi un protams, atsakieties no reklāmu piegādes uz jūsu adresi.

  1. Palūdziet uzticamam cilvēkam pieskatīt īpašumu

Ja esat labās attiecībās ar kaimiņiem, palūdziet, lai viņi pieskata jūsu īpašumu, kamēr esat brīvdienās. Noskaidrojiet, vai kādam jūsu draugam vai radiniekam ir iespēja regulāri apsekot īpašumu, lai aplietu puķes, un pie reizes pārliecināties, ka viss ir kārtībā. Palūdziet, lai īpašu uzmanību pievērš lietām, kas var liecināt par jūsu prombūtni, piemēram, ja pastkastītē sāk krāties reklāmas lapas vai paziņojumi par aizmirstiem pasūtījumiem, vēja nodarīti postījumi pagalmā.

  1. Izmantojiet gaismas, lai radītu ilūziju par to, ka kāds ir mājās

Tumsa ir vēl viena tukša īpašuma pazīme. Tā arī palīdz noziedzniekiem ielavīties īpašumā nepamanītiem. Ieteikums iegādāties kustības un gaismas sensorus,  kas var būt noderīgi visa gada garumā vispārējai drošībai neatkarīgi no tā, vai atrodaties īpašumā vai nē. Bieži vien sensori ir aprīkoti ar tehnoloģijām, lai tos izslēgtu un ieslēgtu noteiktā dienas laikā.

  1. Neatstājiet vērtīgas lietas redzamā vietā

Noziedzniekus ārkārtīgi vilina viegli iegūstamas dārgas preces. Pirms došanās prom, ienesiet mājā visas vērtīgās lietas, lai nekas nepaliek redzamā vietā. Varat pilnībā aizvērt aizkarus, ja to darāt ikdienā, taču, ja tā nemēdzat rīkoties, tad tikai nedaudz pieveriet, lai vērtīgās lietas nebūtu viegli pamanāmas. Visvērtīgākās lietas, kas atrodas jūsu īpašumā, ieslēdziet seifā. Kamēr noziedznieki mēģinās tikt galā ar seifu, noteikti jau būs ieradusies apsardze.

  1. Nepublicējiet savus atvaļinājuma plānus sociālajos tīklos

Nerakstiet par saviem brīvdienu plāniem līdz brīdim, kad būsiet atgriezies. Pārliecinieties, ka arī jūsu bērni to nedara. Atklājot ceļojuma plānus, jūs reklamējat, ka jūsu māja būs tukša. Nekad nevarat būt pilnīgi pārliecināts, kurš redz šo informāciju, it īpaši, ja jums ir daudz sekotāju vai publisks profils.