7 drošības jautājumi, kurus uzdot, izvēloties jaunu mājvietu

Izvēloties sev jaunu mājvietu, cilvēki pārsvarā koncentrējas uz to, cik liela ir  dzīvojamā platība, kāds ir īpašuma tehniskais stāvoklis, kādā stilā ieturēts interjers, kādā krāsā ir flīzes vannas istabā utt. Lai arī šie jautājumi noteikti ir ļoti svarīgi, lai jūs savā jaunajā dzīvesvietā justos tik tiešam apmierināts ar dzīvi, pievērsiet uzmanību arī savas jaunās mājvietas drošībai.

Esam izveidojuši sarakstu, kuru iesakām ņemt vērā, lai savā jaunajā mājvietā jūs justos drošībā:

1. Izmantojiet informāciju no nekustamo īpašumu aģentūrām.

Mājvietas izvēles procesā ieteicams izmantot nekustamo īpašumu aģentūru. Mākleri ir motivēti pārdot vai izīrēt īpašumu, tāpēc viņi jums piedāvās dažādus variantus, lai palielinātu iespēju, ka darījums notiks. Viņu interesēs ir būt godīgam un atvērtam. Jo uzticamāks ir mākleris, jo lielāka ir iespēja, ka nekautrēsieties uzdot neērtus jautājumus. Izmantojiet mākleri kā vēl vienu būtisku informācijas avotu par jūsu noskatīto īpašumu. Nesteidzieties un noskaidrojiet visu nozīmīgo informāciju par savu potenciālo jauno mājvietu, tajā skaitā arī par tās drošību – māklera interesēs ir sniegt jums visu pieprasīto informāciju. Pat ja neizvēlēsieties nevienu no piedāvātajiem variantiem, iegūsiet neatsveramu pieredzi, ko varēsiet izmantot izvērtējot nākamos mājvietu variantus.

2. Rūpīgi izpētiet apkārtni.

Ir svarīgi izpētīt apkārtni, kurā plānojat pārcelties uz dzīvi. Pievērsiet uzmanību, vai apkārtne izskatās droša, kādi cilvēki staigā pa ielām, kādas ir kaimiņu attiecības vai pagalmos spēlējas bērni. Pievērsiet uzmanību, vai apkārtne ir labi pārskatāma, vai nav ilgstoši neremontētu īpašumu tuvumā. Ļaunprāšiem nepatīk kārtīga un atvērta vide, viņi tādā jūtas nedroši. Apskatiet, vai apkārtnē esošās mājas ir aprīkotas ar videonovērošanas sistēmām, kas padara apkārtni drošāku un samazina zādzību un ielaušanās risku.

3. Pievērsiet uzmanību noziedzības līmenim rajonā.

Pirms izvēles izdarīšanas noskaidrojiet, kāda ir situācija ar noziedzību jūsu noskatītās mājvietas apkārtnē. Varat izmantot gan oficiālos statistikas avotus, gan vienkārši aprunāties ar pieredzējušiem novērotājiem, kas nenoguruši seko līdzi notiekošajam no māju logiem un pie mājām izvietotajiem soliņiem. Ieteicams izvairīties no apvidus ar augstu noziedzības līmeni. Ja tomēr izvēlaties tieši tādu – izvērtējiet nepieciešamību pēc atbilstošas apsardzes sistēmas jūsu mājvietai.

4. Izvērtējiet, cik izvēlētā māja atrodas tuvu citām mājām.

Māja, kas atrodas tālu no kaimiņiem, iespējams, garantē mieru, klusumu un  lielāku privātumu, taču tai ir arī lielāks drošības risks. Zagļi mēdz izvēlēties mājas, kurās var ērti iekļūt tā, ka kaimiņi neko nemana.

Draudzīgi kaimiņi noteikti radīs papildus drošības sajūtu, jo satrauksies un nepaies garām, ja pie jūsu īpašuma pamanīs nepazīstamus cilvēkus jūsu prombūtnes laikā.

5. Pārliecinieties par durvju un logu drošību.

Pārbaudiet, kādā stāvoklī ir visas durvis un logi, vai mehānismi darbojas bez aizķeršanās, viegli atveras un aizveras. Tāpat pārliecinieties, ka tie ir ar atbilstošu aizsardzības pakāpi un ir droši nostiprināti.  Nav jēgas pat no visdārgākajām un visgrūtāk uzlaužamajām durvīm, ja tās ir nostiprinātas tikai ar celtniecības putām.

Ja uzskatāt, ka kaut kas nedarbojas atbilstoši, tomēr tas nemaina jūsu plānus par šī īpašuma izvēli, nekavējoties nodrošiniet un nepieciešamības gadījumā nomainiet logus un durvis. Šis būtu arī īstais laiks, lai logus un durvis aprīkotu ar apsardzes sistēmu.

6. Pievērsiet uzmanību apgaismojumam.

Lai arī zādzības un uzbrukumi notiek gan gaišā dienas laikā, kad lielākā daļa cilvēku ir skolā vai darbā, gan arī tumsas aizsegā, būtiski ir ņemt vērā, cik labi ir apgaismota jūsu mājvietas apkārtne. Labi apgaismota iela vai mājai piegulošā teritorija var novērst ielaušanās vai uzbrukuma mēģinājumu. Varat arī iegādāties uz kustību sensoriem reaģējošu apgaismojumu, kas var apgrūtināt garnadžu mēģinājumus ielausties mājā. Šāds apgaismojums lieliski darbojas kopā ar videonovērošanas ierīcēm, kuras varat izmantot, lai zinātu, kas tad notiek apkārt jūsu mājai, kad jūsu tur nav vai arī, kad ir tumšs.

7. Aprīkojiet mājvietu ar apsardzes sistēmu.

Izvēloties apsardzes sistēmu, ņemiet vērā savu budžetu un vēlamo aizsardzības līmeni. Apsardzes kompānija noteikti spēs piedāvāt jums vairākus risinājumus, lai jūs varētu izvēlēties sev piemērotāko. Ja jūsu jaunajā mājvietā jau ir apsardzes sistēma, pievērsiet uzmanību, vai tā nav novecojusi un nav nepieciešamības pēc uzlabojumiem. Atcerieties, ka varat mainīt šo īpašumu apkalpojošo apsardzes kompāniju. Izvērtējot apsardzes kompāniju piedāvājumus,  ņemiet vērā to, cik ātri apsardzes ekipāža var nodrošināt ierašanos pie jums izsaukuma gadījumā.