Ko zagļi zog un kur viņi meklē?

Lai aizsargātu savu māju un iedzīvi, ir svarīgi zināt, kas ir zagļu visbiežāk zagtie priekšmeti un kur viņi tos meklē. Vidējais kramplauzis dod priekšroku priekšmetiem, kurus var ātri atrast, ērti pārvadāt un ātri pārdot. Visbiežāk nozagtie priekšmeti ir:

Nauda

Nav nekāds pārsteigums, ka viens no galvenajiem ielaušanās iemesliem ir skaidras naudas zādzība. Tā aizņem maz vietas, to ir ērti pārvietot un to ir iespējams ātri paņemt no slēptuves, piemēram, atvilktnes. Nozagto naudu uzreiz var tērēt, atšķirībā no citām zagļu iecienītām precēm, kuras sākumā nepieciešams realizēt tirgū, un atšķirībā no kredītkartēm tā nav izsekojama.

Rotaslietas

Zaglis ne tikai paķers atrasto naudu, bet arī rotaslietas sākot no pērlēm līdz zelta auskariem un pulksteņiem. Rotaslietas ir viegli pārvadāt un diezgan viegli pārdot lombardiem, tāpēc daudziem noziedzniekiem tā ir prece, kuru zaglis noteikti paņems.

Automašīnas un braucamrīki

Bieži vien zagļiem patīk no mājas pagalma nozagt velosipēdus, skrejriteņus, skrituļdēļus un citus brīvā laika pavadīšanas priekšmetus. Taču zaglis, ielaužoties mājā, būs priecīgs atrast mājas garāžā mašīnu. Mašīnas ne vienmēr ir visvieglāk nozagt, it īpaši kramplaužiem, kuru profils ir naudas zagšana. Taču zagļi nelaidīs garām iespēju izmantot rezerves atslēgas, kas aizmirstas uz virtuves galda vai karājas uz pakaramā pie sienas, un aizbraukt ar pie mājas vai garāžā atstāto automašīnu.

Elektrotehnika

Daudzi cilvēki pavisam nevainīgi atstāj savus portatīvos datorus, planšetes vai mobilos telefonus kaut kur uz galda vai uz gultas un nemaz neiedomājas, ka, ja mājā iekļūtu zagļi, tad šie priekšmeti būtu pavisam viegli paņemami. Lai arī jums liekas, ka televizors pie sienas nav ērti paķerams priekšmets, veikls zaglis to var paspēt nozagt pirms policijas ierašanās. Arī fotoaparāti, video kameras un videospēļu konsoles ir neaizsargātas pret zādzībām.  Šīs lietas ir viegli pārdot vai izmantot personīgai lietošanai.

Apģērbs, apavi, somiņas

Protams, ne jau apģērbs vai apavi ir tās lietas, kuru dēļ zagļi ielaužas mājā, taču, ja viņi, ejot pa gaiteni vai pārmeklējot skapi, ieraudzīs dārgus apavus, ekskluzīva zīmola apģērbu vai somiņu, noteikti paķers to līdzi, jo šīs preces ir viegli pārdot internetā un ir daudzi cilvēki, kas ir ieinteresēti lētāk iegādāties to, ko parasti nevar atļauties.

Šaujamieroči

Vienmēr glabājiet ieročus saskaņā ar Ieroču aprites likumu. Atrodoties nepareizajās rokās, šaujamierocis vairs netiks izmantots pašaizsardzībai vai legālām medībām, bet kļūs par nozieguma izdarīšanas rīku. Atcerieties, ka ieroča zādzības gadījumā policija pastiprināti interesēsies vai ierocis netika nozagts jūsu vieglprātīgās rīcības dēļ, atstājot ieroci ārpus tā glabāšanas vietas.

Gleznas un mākslas priekšmetu kolekcijas

Ja zagļiem liksies, ka jūsu mājā esošās gleznas vai citas kolekcionējamas lietas, piemēram, vāzes, skulptūras, senlietas, ir vērtīgas, arī tās tiks paņemtas. Noziedznieki var paņemt visu, kas izskatās kā oriģināls mākslas darbs.

Recepšu zāles

Visticamāk, ka jūsu mājas aptieciņā ir vismaz kāds recepšu medikaments.  Recepšu zāļu melnais tirgus ir milzīgs un viena no pirmajām vietām, kur zaglis tos meklēs, ir jūsu vannas istabas zāļu skapis. Lielākā daļa laupītāju netērēs laiku, lai lasītu etiķetes, viņi vienkārši sabērs visus medikamentu iepakojumus savā somā un aizbēgs. Pat zāles pret alerģiju, visticamāk, tiks nozagtas ar cerību, ka kāds tās nopirks vai tās varēs izmantot, lai apreibinātos.

Alkohols

Protams, ne jau zagļi ielaužas mājā, lai tikai nozagtu augstas klases dārgu vīna pudeli, kuru esat taupījis kādam īpašam gadījumam, taču viņi tik un tā to paķers kopā ar pilnām vai daļēji pilnām stipro dzērienu pudelēm. Labs alkohols ir dārgs un laupītājiem tas ir viegli pārnēsājams, turklāt to ir viegli pārdot nepilngadīgajiem vai cilvēkiem ar alkohola atkarību vai arī pašiem izmantot, noorganizējot svinības par godu laupījumam.