Kā aizsargāt savu mantu no zagļiem

Lielākā daļa laupītāju būtībā ir slinki un meklē vieglus mērķus. Ja jūsu mājā ir apsardzes sistēma, rejošs suns un nav vienkāršu iespēju iekļūt iekšā, viņi dosies citur. Ja vien viņi, protams, nezina par visām lieliskajām lietām, kas jums pieder. Esiet piesardzīgs, ja jums ir aizdomas, ka kāds novēro jūsu māju, tādā gadījumā iesakām pastiprināt drošības pasākumus.

Pastaigājiet pa savu māju un mēģiniet to aplūkot ar “svešinieka acīm”. Iepriekšējā rakstā varējāt lasīt, kas ir tie priekšmeti, ko zagļi zog un kur viņi meklē, tagad piedāvājam sarakstu ar preventīvām darbībām, kuras veikt, lai apgrūtinātu zagļu ieceri.

 1. Neglabājiet mājā lielu daudzumu skaidras naudas. Pārskaitiet to uz bankas kontu. Varat domāt, ka naudas paslēpšana saldētavā vai apakšveļas atvilktnē ir gudrs veids, kā pasargāt naudu no zagļiem, taču viņi zina šīs viltības. Turiet naudu iebūvējamā seifā un neatveriet to neuzticamu cilvēku priekšā, pat ja jums šķiet, ka seifa kodu nav iespējams saskatīt vai ielāgot.
 2. Nēsājiet nepieciešamās recepšu zāles sev līdzi un atbrīvojieties no neizlietotajām tabletēm, kad tās nav neieciešamas.
 3. Ja jums ir ļoti dārgas rotaslietas, glabājiet tās seifā.
 4. Pārliecinieties, vai esat pierakstījuši visas savas elektrotehnikas sērijas numurus. Cilvēkiem reti gadās atgūt savu nozagto elektrotehniku, jo lielākā daļa cilvēku šo informāciju neglabā.
 5. Pārliecinieties, vai datoros un mobilajos tālruņos ir paroles. Nekad neglabājiet slepenu informāciju savā datorā vai tālrunī. Svarīgu informāciju glabājiet ārējā cietajā diskā, kurš ir ieslēgts seifā vai drošā vietā. Ja tālrunis tiek nozagts, nekavējoties ziņojiet par to mobilo sakaru sniedzējam.
 6. Glabājiet ieročus seifā. Jo lielāks un smagāks seifs, jo grūtāk to aiznest.
 7. Saglabājiet visu vērtīgo mājsaimniecības preču informāciju. Fotografējiet dekoratīvus priekšmetus vai mākslas darbus. Mākslas un kolekcionējamo priekšmetu foto glabāšana var palīdzēt atgūt dažus nozagtos priekšmetus. Pārliecinieties, ka tie ir norādīti jūsu apdrošināšanas polisē, ja tiem ir liela vērtība.
 8. Glabājiet dārgākos apģērba gabalus un dizaineru rokassomas neredzamā vietā. Skapī sajauciet dārgus apģērbus ar parastajiem apģērbiem, lai tie būtu mazāk pamanāmi.
 9. Ja esat iegādājies dārgu dzērienu, mēģiniet to turēt neredzamā vietā un drošā skapī.
 10. Izmantojiet velosipēda slēdzeni pat mājās. Pieslēdziet to arī garāžā un izmantojiet velosipēda slēdzeni, ja atstājat to uz terases vai balkona. Nofotografējiet velosipēdu un saglabājiet tā pirkuma aprakstu.
 11. Apsveriet iespēju par apsardzes uzņēmuma pakalpojumu pieslēgšanu. Lai būtu vieglāk izvēlēties apsardzes uzņēmumu, iesakām izlasīt šo rakstu.

Jo vairāk darba jūs ieguldīsiet drošai priekšmetu uzglabāšanai, jo mazāk iespēju to nozagt. Tomēr atcerieties, ka pastāv iespēja, ka apņēmīgs zaglis, neskatoties uz piesardzības pasākumiem, var iegūt to, ko vēlas. Tāpēc, ja izvēlaties slēgt līgumu ar apsardzes kompāniju, noskaidrojiet, vai apsardzes kompānija no savas puses sniedz kādas papildus garantijas, piemēram, apsardzes līgumā norādot konkrētu summu, uz kuru varat pretendēt zādzības gadījumā neatkarīgi no apdrošināšanas kompānijas izmaksām. Tāpat varat interesēties, vai apsardzes kompānija var piedāvāt kādu individuālu risinājumu tieši jūsu mājoklim, kas paredzētu arī kompensāciju jums, ja šī sistēma nenosargātu jūsu mājokli.

Legions Akcija