8 veidi, kā jūs neapzināti uzaicināt laupītājus savās mājās

Neviens negrib pārrasties mājās un atklāt, ka viņa māja ir apzagta. Daži cilvēki nedara neko, lai pasargātu savu mājokli un cer, ka nekas slikts nenotiks, bet daži veic piesardzības pasākumus. Ja lasāt šo blogu, visticamāk jūs piederat pie apzinīgajiem un cenšaties pasargāt savu māju no ielaušanās. Taču, iespējams, jūs katru dienu darāt lietas, kas neapzināti padara jūsu mājokli par vieglu ielaušanās mērķi. Ja veicat kādu no šīm darbībām, sekojiet mūsu padomiem, lai novērstu ielaušanos.

1.Neaizslēgtas ārdurvis

Lai arī durvju aizslēgšana varētu šķist pašsaprotamāka lieta, kas jādara, lai nodrošinātu drošību, taču daudzi cilvēki neievēro šo vienkāršo piesardzības pasākumu. Liela daļa zagļu mājoklī iekļūst pa durvīm. Pēc klauvēšanas, lai pārliecinātos, ka neviena nav mājās, viņi pārbaudīs durvis, lai redzētu, vai tās ir aizslēgtas. Lai arī aizslēgtas durvis nepasargā māju no ielaušanās, tās palīdzēs atturēt zagļus, kuri meklē vieglu mērķi un nevēlas piesaistīt lieku uzmanību. Iegādājieties kvalitatīvas durvis ar mūsdienīgiem drošības risinājumiem. Aizslēdziet durvis, pat ja jūs esat izgājis pastaigā ar suni vai cepat gaļu mājas pagalmā.

2.Neaizslēgtas garāžas durvis

Nekad neaizmirstiet aizslēgt savas garāžas durvis, kad esat devies prom, kā arī tad, kad esat iekšā mājā vai kamēr otrā mājas galā pļaujat zālienu. Zagļiem patīk braukt pa jaukiem rajoniem, meklējot atvērtas garāžas, no kurām ātri iespējams paķert pēc iespējas dārgāku aprīkojumu.

3.Atvērti logi

Mājas otrais stāvs nav drošs pret ielaušanos, nemaz nerunājot par pirmo. Saprotams, ka vēlaties, lai mājā vienmēr būtu svaigs un vēss gaiss, bet, kad neesat mājās, turiet visus logus aizvērtus un pārliecinieties, ka tie ir aprīkoti ar logu trauksmes sensoriem.

4.Jūsu prognozējamais grafiks

Zagļi mēdz būt pacietīgi un var ilgstoši novērot kādu māju, lai ievērotu tās iedzīvotāju grafiku. Piemēram, ja vedat bērnus uz skolu vai braucat uz darbu un atgriežaties vienā un tajā pašā laikā. Kad vien iespējams, mainiet savu grafiku. Kad tas nav iespējams, turiet ieslēgtu televizoru vai radio vai izmantojiet taimerus, lai ieslēgtu un izslēgtu apgaismojumu. Abos gadījumos aizslēdziet savu māju un pārliecinieties, ka mājas apsardzes sistēma ir aktivizēta.

5.Nepārdomāta mājokļa aizsardzība atvaļinājuma laikā

Atvaļinājumi ir skaisti un tie iepriecina visus… arī zagļus. Zagļi ļoti rūpīgi izturas pret potenciālo mērķa māju apsekošanu. Viņi regulāri pārbauda, vai nav pārpildītu pastkastīšu, neizvestu atkritumu tvertņu, tumšu logu utt. Apsveriet iespēju kaimiņiem lūgt regulāri apsekot jūsu mājokli, lai pārliecinātos, ka viss ir kārtībā un radītu zagļiem ilūzijas par jūsu esamību mājās, un atturētu viņus no iekļūšanas jūsu īpašumā.

Lasi arī mūsu blogu, kā pasargāt mājokli, ja esi devies atvaļinājumā, kur atradīsi noderīgus padomus, lai pasargātu savu mājokli no zagļiem.

6.Viegli pieejams pagalms

Zagļi izvēlēsies ērtāko veidu, kā iekļūt jūsu mājās. Daudziem zagļiem patīk iekļūt caur logiem vai durvīm, kas nav redzami no ielas puses, jo ir mazāka iespēja, ka kāds tos redzēs ielaužamies jūsu mājā. Ja pagalmam apkārt nav žoga, zaglim būs vieglāk piekļūt mājai. Tāpat, ja jūsu māja atrodas uz stūra, tā būs zaglim pievilcīgāka, jo to var pārskatīt tikai viens tuvākais kaimiņš, atšķirībā no mājas, kas uzcelta starp divām citām mājām.

7.Jūs atklāti paradāt, kas jums pieder

Mēs saprotam, ka esat smagi strādājis, lai nopelnītu visu, kas jums pieder un vēlaties ar to palepoties. Tomēr atcerieties neturēt pie loga redzamas dārgākās mājas iekārtas, piemēram, televizoru, datoru, vērtslietas, kas var veicināt zagļu vēlmi ielauzties. Apsveriet iespēju visdārgākās lietas novietot drošā vietā, piemēram, seifā. Atcerieties, ka zagļiem nepatīk ilgi atrasties mājā. Šīs vienkāršās piesardzības darbības var palēnināt zagļus un potenciāli novērst to, ka tiek paņemts pēc iespējas vairāk dārgu mantu. Laupītāji parasti izlūko apkārtni un pirms ielaušanās atzīmē potenciālās mājas kā mērķus. Ja jūs pastāvīgi atstājat pēdas no pirkumiem, piemēram, televizoru, datoru, telefonu kastes pie atkritumiem, iespējams, šobrīd esat iekļuvuši zagļu plānotājā.

8.Nav apsardzes sistēmas

Trauksmes signalizācija un novērošanas kameras ir labs preventīvs līdzeklis zagļu atvairīšanai. Neviens zaglis nevēlas piesaistīt sev uzmanību. Ja jums ir mājas apsardzes sistēma, aktivizējiet to katru reizi, izejot no mājām. Ja jums nav mājas apsardzes sistēmas, tad apsveriet iespēju par tās iegādi.

Atcerieties, jo vairāk jūs darāt, lai apturētu zagļus, jo mazāka iespēja, ka viņiem izdosies iekļūt jūsu mājā!