9 padomi auto zādzības novēršanai

Vai jūs uztrauc pieaugošais automašīnu zādzību skaits? Mūsdienās zagļi izmanto dažādas tehnoloģijas, kas ļauj viegli mašīnas atslēgt, iedarbināt un aizbēgt nepamanītiem. Tāpēc ir svarīgi veikt papildu drošības pasākumus, lai pareizi aizsargātu savu transportlīdzekli pret noziedzniekiem. Apskatiet mūsu drošības padomus, kas palīdzēs aizsargāt savu automašīnu un samazinās jūsu izredzes kādreiz kļūt par auto zādzības upuri.

1. Novietojiet auto drošā vietā

Neatkarīgi no tā, vai jūsu automašīna ir novietota uz ielas, stāvvietā vai garāžā, tā var kļūt par apņēmīgu zagļu mērķi. Vislabāk ir novietot automašīnu slēgtā garāžā, jo tā nodrošina papildus aizsardzību, lai atturētu noziedzniekus no mēģinājumiem piekļūt jūsu transportlīdzeklim. Ja jums nav garāžas, novietojiet automašīnu pēc iespējas tuvāk savai mājai. Kaut arī atvērtās automašīnu nojumes nodrošina aizsardzību pret nokrišņiem, tās ļoti iecienījuši zagļi, it īpaši naktīs, jo tās ir tumšas un slikti pārredzamas, tāpēc noteikti uzstādiet gaismas sensorus.

Ja novietojat mašīnu uz ielas, mēģiniet novietot savu automašīnu vietā, kurā ir pēc iespējas lielāka cilvēku un mašīnu plūsma. Noziedzniekiem patīk, ja transportlīdzekļi tiek atstāti vietās, kas nav uzraudzītas un ir slikti apgaismotas. Viņi bieži izvēlas autostāvvietas, kur cilvēki stundām ilgi atstāj savas automašīnas, lai dotos uz darbu. Mēģiniet novietot automašīnu tur, kur jūsu transportlīdzeklis ir redzams apsargam, tuvumā esošajiem uzņēmumiem vai garāmbraucošajiem automobiļiem.

2. Mašīnas drošība mājas pagalmā

Apsveriet iespēju pieslēgt savu garāžu kopējai mājas apsardzes sistēmai. Ja jums nav garāžas, ieviesiet āra apgaismojumu ar kustību sensoriem, kas ierobežos zagļu pārliecību doties jūsu pagalmā. Ap mājas teritoriju uzstādiet drošības kameras. Teritoriju varēsiet uzraudzīt, izmantojot viedtālruni, lai uzzinātu, vai nakts vidū tas bija briedis, kas atkal šķērsoja jūsu pagalmu vai kaut kas, kas prasa policijas apmeklējumu.

3. Neatstājiet automašīnā vērtīgas lietas

Ja atstājat savu mobilo tālruni, saulesbrilles, portatīvo datoru, maku, rokassomiņu vai jebko citu vērtīgu automašīnā, tas darbojas kā magnēts piesaistot ne tikai pieredzējušus auto zagļus, bet arī gadījuma rakstura noziedzniekus, kuri meklē iespējas aplaupīt automašīnas. Lai gan ir zagļi, kas īpaši meklē jebkādas vērtslietas transportlīdzekļa iekšpusē, citi, protams, apsvērs iespēju paņemt visu transportlīdzekli. Tāpēc vienmēr, kad novietojat automašīnu, visu vērtīgo ņemat līdzi! Ja nevarat visu paņemt līdzi, pārliecinieties, ka vismaz ieslēdzat vērtīgas lietas bagāžniekā vai novietojiet tās vietā, kurā tās nevar tik viegli pamanīt.

4. Vienmēr turiet automašīnas atslēgas drošībā

Lai arī šis padoms šķiet pašsaprotams, daudziem automašīnu īpašniekiem, tas aizmirstas. Vienmēr aizslēdziet durvis, lai novērstu ērtu piekļuvi automašīnai. Izkāpjot no automašīnas, nekad neatstājiet atslēgas aizdedzē. Viena no izplatītām situācijām, kad automašīnu vadītāji aizdedzē atstāj atslēgas un izkāpj, ir lai ielietu degvielu transportlīdzekļa pretējā pusē. Zaglis var iekāpt automašīnā, iedarbināt motoru un būt prom, pirms īpašnieks paspēs saprast, kas ir noticis.

Kad esat savā mājoklī, vienmēr izvairieties no atslēgu atstāšanas tuvu ārdurvīm vai viegli pieejamā vietā. Iemesls tam ir fakts, ka nereti zagļi ielaužas mājās tikai ar nolūku iegūt atslēgas un nozagt automašīnu uz piebraucamā ceļa.

Mājas apstākļos ieteicams uzglabāt automašīnas atslēgas metāla kārbā, it īpaši, ja jums ir transportlīdzeklis ar bezkontakta atslēgu. Metālā kārba bloķē atslēgas radīto signālu un zagļiem nebūs iespējams to nolasīt. Tāpat ikdienas gaitām iesakām iegādāties RFID maciņu, kas pasargā atslēgu no datu nolasīšanas.

Ja esat iegādājies lietotu auto, ieteicams pārprogrammēt visas atslēgas, kuras saņēmāt no iepriekšējiem automašīnu īpašniekiem. Tas nodrošinās maksimālu automašīnas drošību, jo iespējams zaglis jau skatījās uz jūsu jauno auto, kad tas vēl bija iepriekšējā īpašnieka īpašumā.

5. Uzstādiet automašīnas signalizāciju

Automašīnu signalizācija kalpo kā zādzību novēršanas sistēma un ir paredzēta, lai brīdinātu cilvēkus, ja kāda nepiederoša persona mēģina ielauzties transportlīdzeklī. Automašīnas signalizācijas sistēmas parasti tiek uzskatītas par lielisku automašīnas drošības pasākumu, jo tās vienmēr ir aktīvas un ļoti ātri ieslēdzas, ja kāds mēģina iekļūt transportlīdzeklī. Dažas no modernākajām automašīnu signalizācijām ir aprīkotas ar papildu funkcijām, piemēram, mobilo paziņojumu sistēmu, un sniedz paziņojumus ikreiz, kad tiek konstatētas neparastas darbības. Daudziem transportlīdzekļiem jau ir uzstādīta rūpnīcas trauksmes sistēma, taču daudzām vecākām automašīnām nav šādu drošības elementu, un tādējādi tās paliek neaizsargātas.

Diemžēl gadu gaitā cilvēki ir kļuvuši nejūtīgi pret automašīnu trauksmes signāliem, it īpaši lielajās pilsētās, kur vairākas viltus trauksmes dienā tiek uzskatītas par ikdienas fona troksni, kuram gandrīz neviens nepievērš uzmanību. Visticamāk viena pati signalizācija nekad nespēs pilnībā pasargāt transportlīdzekli no nozagšanas, tāpēc sekojiet pārējiem padomiem.

6. Uzstādiet stūres bloķētāju

Stūres bloķēšana ir viena no vienkāršākajām zādzību novēršanas sistēmām. Tomēr, jo vairāk esat gatavs maksāt, jo kvalitatīvāku un funkcijām bagātāku bloķētāju iegūsiet. Tā kā stūres rats bloķējas tieši uz stūres, bloķētājs novērš tās kustību un līdz ar to arī automašīnas zādzības iespēju. Stūres bloķētāji ir arī spilgtas krāsas un var būt redzami no transportlīdzekļa ārpuses un iespējams atturēs zagļu sliktos nodomus.

Mūsdienu automašīnu zagļi ir eksperti augsto tehnoloģiju automašīnu zādzības metodēs, ko var veikt no attāluma un kurām nav nepieciešami īpaši instrumenti, lai iekļūtu automašīnā. Tā kā šīs zādzības ir vērstas uz automašīnu elektronisko sistēmu, viņiem var nebūt atbilstošas tehnikas, ko varētu izmantot, lai ar varu noņemtu stūres bloķētāju un aizdzītu transportlīdzekli.

7. Uzstādiet automašīnas imobilaizeru

Automašīnas imobilaizers ir elektroniska pretaizdzīšanas ierīce, kas novērš transportlīdzekļa iedarbināšanu, neizmantojot atbilstošo atslēgu. Imobilaizeri tiek uzstādīti kā standarta aprīkojums lielākajai daļai transportlīdzekļu, kas ražoti pēc 1998. gada. Mūsdienās ir iespējams iegādāties imobilaizerus, kas ir mazi, nemanāmi, ērti lietošanai, aizsargā auto arī atslēgu zādzības gadījumā, sūta signālu apsardzes kompānijai, ja noteiktu laiku netiek ievadīts drošības kods. Ja jums nav jaunākās paaudzes imobilaizes, ieteicams imobilaizera breloku neturēt kopā ar automašīnas atslēgām, lai mašīnas atslēgu nozagšanas gadījumā nebūtu iespējams iedarbināt dzinēju. Izvēlieties imobilaizera uzstādītāju, kas uzņemas garantiju par savu pakalpojumu, kā arī, kura darbu akceptē jūsu apdrošināšanas uzņēmums.

8. Izvēlieties automašīnas marķēšanu

VIN markēšana ir rentabla automašīnas drošības metode, un to var viegli veikt, ja jūsu automašīna pēc noklusējuma nav marķēta. Šis process ietver unikāla transportlīdzekļa ID (VIN) iegravēšanu vairākās automašīnas daļās, piemēram, logos, spoguļos vai lukturos, lai padarītu tos uzreiz atpazīstamus un tāpēc daudz grūtāk pārdodamus. Ja zagļi pamanīs, ka transportlīdzeklis ir iegravēts, viņi, iespējams, pārdomās par iegravētas automašīnas zagšanu.

Kaut arī nav garantijas, ka marķēšana apturēs zagļus no automašīnas zagšanas, šī tehnika var efektīvi palīdzēt policijai zādzības gadījumā atgūt transportlīdzekli. Tiklīdz transportlīdzeklis ir nozagts, automašīnas īpašniekam jāsazinās ar policiju un papildus svarīgai informācijai jāsniedz transportlīdzekļa unikālais ID, lai atvieglotu nozagtā auto vai tā rezerves daļu atrašanu.

9. Uzstādiet GPS izsekošanas ierīci

Viens no labākajiem veidiem kā pasargāt automašīnu, ir GPS automašīnas izsekotāja uzstādīšana. Šī sistēma parasti apvieno GPS automašīnas izsekošanas sistēmu un trauksmes funkciju, kas tiek ieslēgta, ja kāds mēģina ielauzties automašīnā vai aizvilkt to prom. Mūsdienu GPS automašīnu izsekotāji ir aprīkoti arī ar paziņojumu sistēmu uz mobilo tālruni, kas nodrošina reāllaika paziņojumus, ja transportlīdzeklī tiek konstatētas vibrācijas, auto ir pārvietots vai iedarbināts motors.

 

Zināšanas par to, kā novērst automašīnas nozagšanu vai uzlaušanu, ir tikai puse no cīņas. Neatkarīgi no tā, vai tā ir automašīnas vai mājas drošības sistēmas uzlabošana, jums ir jāvelta laiks, lai to izdarītu un aizsargātu savu transportlīdzekli un mantu.

Ja jums nepieciešama papildus konsultācija vai palīdzība, lai nodrošinātu kvalitatīvu un rentablu aizsardzību jūsu īpašumam, sazinieties ar mums jau šodien!