6 drošības jautājumi, uz kuriem jāzina atbildi katram bērnam

Katrs atbildīgs vecāks rūpējas par savu bērnu drošību. Būtiski ir atrasts līdzsvaru starp rūpēm par bērniem un ļaušanu būt patstāvīgiem, sniegt noteiktu brīvības līmeni, lai viņi kļūtu neatkarīgi. Jūs ne vienmēr var būt klāt saviem bērniem un viņus nosargāt, bet jūs varat ieviest dažus drošības pamatnoteikumus, kurus bērniem ievērot. Tas viņiem palīdzēs apzināties, kā viņi var sevi pasargāt, kad jūs neesat blakus.

 

Ko mācīt saviem bērniem par drošību mājās?

Dažāda vecuma bērniem ir nepieciešami atšķirīgi noteikumi, taču šeit meklējiet pamatjautājumus, kuri noteikti rosinās idejas, kādi jautājumi būtu pārrunājami ar jūsu bērniem.

 

1. Ko man darīt, ja esmu savainojies?

Bērni ir bērni un bieži vien aktivitāšu laikā mēdz savainoties. Izveidojiet savu personalizētu pirmās palīdzības aptieciņu, kura ir bērnu droša, bez medikamentiem, bet kuru bērns var izmantot, lai apkoptu nobrāzumus, vieglas brūces.

Lielisks veids, kā iepazīstināt bērnus ar pirmo palīdzību, ir pārvērst to par jautru nodarbi un kopā izgatavot bērnu pirmās palīdzības komplektu. Kamēr izveidojat komplektu, varat izskaidrot katru priekšmetu un tā mērķus. Atgādiniet, ka nopietnu ievainojumu gadījumā, ir jāzvana neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, kā arī par notikušo jāinformē savus vecākus vai atbildīgo pieaugušo.

 

2. Kam zvanīt, ja man ir nepieciešama palīdzība?

Iepazīstiniet bērnus ar ģimenes ārkārtas situāciju kontaktu sarakstu un izskaidrojiet, kad un kam zvanīt, ja ir nepieciešamība. Pārliecinieties, ka bērni zina no galvas jūsu tālruņa numuru, citiem svarīgiem tālruņa numuriem jābūt pierakstītiem kādā viegli pieejamā vietā. Ja kopš kontaktu saraksta izveidošanas ir pagājis daudz laika, veltiet dažas minūtes, lai to pārskatītu un pārrunātu visas izmaiņas ar bērniem.

Izskaidrojiet bērniem, kad ir jāzvana uz ārkārtas palīdzības numuru 112. Labs sākumpunkts, lai iemācītu bērniem efektīvi izmantot ārkārtas palīdzību, ir novērtēt viņu izpratni par to, kas ir 112 līmeņa ārkārtas situācija. Mēģiniet izspēlēt dažādus scenārijus, lai uzzinātu, vai bērni izprot ārkārtas situāciju. Lomu spēle ļauj bērniem praktizēt, kā arī palīdz iegaumēt operatoram nepieciešamo informāciju, piemēram, viņu adresi vai tālruņa numuru.

 

3. Kāds ir mūsu ugunsdrošības plāns?

Pirms bērni paliek mājās vieni, viņiem ir jāpārzina, kā rīkoties atbildīgi, lai neizraisītu uguns nelaimi un kā rīkoties, ja ir izcēlies ugunsgrēks. Pārrunājamie jautājumi:

  • Izskaidrot ugunsdrošības noteikumus;
  • Pārzināt, kur atrodas un kā darbojas jūsu dūmu detektori;
  • Iemācīt, kā rīkoties ugunsgrēka gadījumā.

 

4. Ko darīt, ja pie durvīm zvana svešinieks?

Iemāciet saviem bērniem, ka mājas ārdurvīm vienmēr ir jābūt aizslēgtām un tās var atvērt tikai ģimenei pazīstamiem cilvēkiem. Ja vēl neesat to izdarījis, apsveriet iespēju uzstādīt dažas drošības kameras, lai jūsu ģimenes locekļi varētu droši un viegli redzēt, kas atrodas pie durvīm. Ja pie durvīm klauvē svešinieks, iemāciet bērnam pārliecināties, kas viņš ir un ko vēlas un paziņot, ka vecāki šobrīd guļ vai ir aizņemti un lūgt atnākt vēlāk. Uzreiz pēc svešinieka aiziešanas, piezvanīt jums un izstāstīt notikušo. Ja svešinieks nedodas prom, uzstāj, lai dzīvokļa durvis tiek atslēgtas, vai pat mēģina ielauzties, uzreiz ziņot gan policijai, gan vecākiem.

 

5. Vai es drīkstu iet rotaļāties ārā?

Pat bērniem, kuri ir pietiekami lieli, lai dotos ārā, ir nepieciešamas skaidras robežas attiecībā uz to, cik tālu viņiem ir atļauts doties ārpus mājas. Dodiet norādījumus attiecībā uz šādiem jautājumiem:

  • Vai bērniem ir jāpaliek pagalmā;
  • Vai bērni drīkst spēlēties ārpus pagalma;
  • Vai bērni drīkst doties uz drauga māju.

 

6. Kā lietot mūsu apsardzes sistēmu?

Ja jums ir mājas apsardzes sistēma, izskaidrojiet bērniem pamatfunkcijas, kā ieslēgt un izslēgt sistēmu, ka rīkoties, ja atskan trauksmes signāls un kā izvairīties no viltus trauksmes signāliem. Pārliecinieties, ka bērni iegaumē savu piekļuves kodu un paskaidrojiet viņiem, cik svarīgi ir saglabāt drošības sistēmas informāciju konfidenciālu.

 

Tā kā ir tik daudz drošības noteikumu, ir svarīgi sākt tos mācīt, tiklīdz jūsu bērni ir pietiekami veci, lai tos saprastu. Runājiet atklāti ar bērniem un izvairieties no aizrādīšanas par katru sīkumu. Tādā veidā viņi būs gatavi jums visu izstāstīt, un jūs varēsiet viņiem sniegt atbilstošus norādījumus.

 

Ja jums ir nepieciešama palīdzība, lai padarītu jūsu māju drošāku, sazinieties ar mums!