TOP 10 mīti par apsardzes sistēmu mājoklī

Ir daudz dažādu mītu par mājas apsardzes sistēmu, tās izmaksām, efektivitāti un to, kas nepieciešams, lai to pieslēgtu. Daži mīti radušies pirms daudziem gadiem un mūsdienās vairs nav aktuāli, bet citi radušies no vispārpieņemtiem nepareiziem uzskatiem. Jebkurā gadījumā vienmēr ir vērts sevi izglītot par drošības jautājumiem, lai uzzinātu, kā un kuras mājās apsardzes sistēmas var jūs aizsargāt. Tāpēc mēs esam izveidojuši sarakstu ar dažiem no populārākajiem mītiem.

 

1. Mājas apsardzes sistēma ir pārāk dārga

Ne jau velti “mājas apsardzes cenas” ir meklētākais jautājums internetā par apsardzes sistēmas uzstādīšanu. Pirms pāris gadiem vienīgais veids, kā uzstādīt pastāvīgu mājas apsardzes sistēmu, bija maksāt daudz naudas, un pēc tam maksāt lielu ikmēneša maksu par uzraudzību. Daudz kas bija saistīts ar tehnoloģiskiem ierobežojumiem, taču pēdējos gados cenas ir samazinājušās. Jauni tehnoloģiski risinājumi, kā bezvadu un modulārās drošības sistēmas, ir padarījuši apsardzes sistēmu pieejamu ikvienā mājā. Turklāt lētākā ikmēneša abonēšanas maksa, kas paredzētu arī apsardzes darbinieka izbraukšanu uz izsaukumu, svārstās ap 10.00 Eur mēnesī. Vienlaikus ieteicams iepazīties ar dažādiem piedāvājumiem, izvēloties ne tikai lētāko, bet arī drošāko piedāvājumu.

Atcerieties, ka ielaušanās gadījumā jūsu zaudējumi būs daudz lielāki par ikmēneša abonenta maksu apsardzes kompānijai.

 

2. Sargsuns ir viss, kas jums nepieciešams

Jūsu pagalmā vai mājās ir liels, lojāls suns, kurš ir apmācīts aizsargāt jūs un jūsu ģimeni. Kā arī papildus esat iegādājušies mazu, bet uz visiem cilvēkiem rejošu suni, kas liks nobālēt jebkuram trauksmes signālam.

Suņi var būt lieli palīgi jūsu mājas aizsardzībā, taču ne pilnībā efektīvi – prasmīgs zaglis ielaužoties var novērst suņu uzmanību vai nodarīt tiem pāri. Tāpēc visefektīvākā aizsardzība ir tad, ja vienlaikus izmantojat vairākas stratēģijas. Apvienojiet suņu spējas ar mājas apsardzes sistēmu un padariet savu māju vēl drošāku! Turklāt daudzas mūsdienu apsardzes sistēmas ir aprīkotas ar dzīvnieku kustību sensoriem, kas nereaģē uz mājdzīvnieku pārvietošanos.

 

3. Zagļus neaizkavē trauksmes signāla ieslēgšanās

Pirms nozieguma izdarīšanas, noziedznieki parasti novēro apkārtni un māju, kurā vēlas ielauzties. Lielāka iespēja, ka noziegums tiks izdarīts mājā, kurā nav apsardzes uzņēmuma norādes par objekta apsargāšanu. Turklāt pat, ja noziedznieki mēģinātu ielauzties mājā, skaļais trauksmes signāls padarīs ielaušanos sarežģītu un īslaicīgu, jo zaglis nekad nevar būt pārliecināts par to, cik ātri atbrauks apsardzes uzņēmums, vai uz trauksmes signālu nereaģēs blakus mājas kaimiņš, atsteidzoties skatīties, kāpēc ir ieslēdzies trauksmes signāls.

 

4. Mājas apsardzes sistēma cilvēkiem nepalīdz justies drošāk

Drošības sajūta ir pirmais iemesls, kāpēc māju īpašnieki uzstāda apsardzes sistēmu. Vislabākais, ko jūs varat izdarīt savā un savas ģimenes labā, ir rūpes par drošību un apziņa, ka jūs pasargājat sevi un ģimeni no dažādām dzīves un īpašumam bīstamām situācijām.

Zādzības rezultātā pats grūtākais ir pieņemt situāciju, ka kāds pārkāpis jūsu privāto telpu. Tas var likt jums justies nedrošam un nemierīgam savās mājās. Lai zinātu, kā neapjukt zādzības gadījumā, izlasiet šo rakstu.

Jebkurā zādzībā vissvarīgākais ir jūsu un jūsu ģimenes drošība. Ja notiek ielaušanās, bet neviens netiek ievainots, centieties skatīties uz gaišo pusi un pateikt sev, ka mūsu materiālās vērtības ir aizstājamas, mēs esam drošībā un viss ir kārtībā.

 

5. Mājas apsardzes sistēma nepalīdz noķert zagļus

Māju īpašniekiem nereti šķiet, ka policijas vai apsardzes mobilo vienību ierašanās laiks ir pārāk ilgs, lai savlaicīgi notvertu zagli nozieguma vietā. Ir priekšstats, ka, ja zagļiem ir pietiekami ilgs laiks, lai paņemtu vēlamo, kāpēc gan uztraukties un vispār ieviest apsardzes sistēmu?

Pirmkārt, ir vērts atzīmēt, ka trauksmes signāls bieži vien ļaundariem ļoti ātri pamest māju. Tas ievērojami samazina nodarīto kaitējumu.

Otrkārt, īpaša aprīkojuma uzstādīšana zagļu notveršanai bieži izrādās efektīva. Daudzi no apsardzes uzņēmumu klientiem savai drošības sistēmai pievieno novērošanas kameras. Tas noteikti var palīdzēt notvert zagli pēc zādzības. Ja jūs māc šaubas, vai kameras ir noderīgas zagļu notveršanā, jo zagļi izmanto maskas, neatkarīgi no tā, vai valstī ir izsludināts ārkārtas stāvoklis vai nē, informējam, ka konsultējoties ar apsardzes uzņēmumu speciālistu, ir iespējams atrast tādas vietas kameru izvietošanai, lai zaglis tās nepamanītu.

Novērošanas kameru ieraksti sniedz šāda veida noderīgu informāciju:

  • Ļaundara izskats – seja, ja aizklāta, viņu var atpazīt pēc apģērba, pēc specifiskas gaitas, ķermeņa proporcijām utt.
  • Nozieguma norise – kāda sagatavotība, cik cilvēku, ko tieši un cik ilgi nesa prom;
  • Sasaiste ar citiem noziegumiem;
  • Pārvietošanās maršruts utt.

 

6. Mājas, kas atrodas tālu no pilsētas, neapzog

Jūs augsti vērtējat savu privātumu, tāpēc nolēmāt iegādāties mājvietu mežmalā vai kādā citā nomaļā vietā. Ir vilinoši domāt, ka izvairāties no zagļiem, jo neviens neuzzinās, kur jūs dzīvojat vai arī tik tālu nebrauks.

Apdzīvotās vietās ir lielāks risks, ka ielaušanos var iztraucēt automašīna, kas brauc garām vai cilvēki, kas iet pa ielu. Tāpēc zagļi bieži izvēlas iekļūt ēkā pa ieeju, kas nav redzama no ielas. Līdz ar to ekskluzīva māja bez apsardzes sistēmas, kas ir prom no citu acīm, būs kā saldais ēdiens zagļu gaumē.

 

7. Ieslēgtas ārā gaismas atbaida zagļus

Gaismas var likt justies droši. Tās rada pārskatāmu pagalmu un ļauj justies ērti, kas var likt domāt, ka ārējo gaismu ieslēgšana var pasargāt no ielaušanās. Galu galā, ja jūsu gaismas iedegas, kāpēc zaglis varētu tuvoties jūsu mājām un riskēt tikt ieraudzītam? Gaismas var palīdzēt zaglim novērtēt situāciju un atvieglojot iespējamo iekļūšanas veidu jūsu īpašumā. Tā vietā izvēlieties gaismas ar kustību detektoriem, ko varat kombinēt ar perimetra apsardzes sistēmu, un jūs vienmēr zināsiet, ja kāds tuvojas jūsu mājai.

 

8. Mājas apsardzes sistēma nav piemērota nomniekiem

Ir pieejamas sistēmas, kas ir ideāli piemērotas īrniekiem. Aprīkojumu ir viegli uzstādīt un noņemt, un to var viegli pārvietot no vienas vietas uz nākamo. Nomniekiem ir piemērotas arī dažādas kameras, kā arī citas tehnoloģiskas iespējas, jo lielākā daļa ir bezvadu, tāpēc instalēšana un noņemšana ir vienkārša. Ja nepieciešams pārcelties, sistēmu var ērti noņemt un pārvietot no vienas mājas uz otru.

 

9. Drošā apkārtnē nav nepieciešama apsardzes sistēma

Ideja, ka mājām “drošos rajonos” nav nepieciešama apsardzes sistēma, joprojām ir viens no populārākajiem mītiem. Profesionāļiem zagļiem tieši patīk viesoties “drošā apkārtnē”, pieņemot, ka tur dzīvo turīgākā sabiedrības daļa. Tāpēc šis konkrētais mīts par drošību ir izraisījis daudzus uzlaušanas gadījumus. Nereti cilvēki pēc apzagšanas izlemj pieslēgt apsardzes sistēmu un par apzagšanu stāsta: “Es nekad nedomāju, ka šeit notiks kaut kas tāds.”

 

10.Tas nevar notikt ar jums

Cilvēkiem ir tendence ticēt, ka ar viņiem nevar notikt sliktas lietas. Lai gan tas mums visiem dod mieru, tas nenozīmē to, ka mēs drīkstam būt nesagatavojušies, ja ar mums notiks kaut kas slikts. Tas pats attiecas uz mājas drošības stratēģijas sagatavošanu. Ja jūs domājat, ka zādzības notiek reti vai jūs dzīvojat drošā vietā, ir viegli nedomāt par savas mājas aizsardzību. Jo vairāk esat parūpējies par aizsardzību, jo lielākas izredzes, ka jūs varat apturēt potenciālos zagļus vai pēc ielaušanās tos notvert.

 

Ja jums ir kādi jautājumi par šajā rakstā atspoguļoto informāciju vai arī jums ir papildus jautājumi, kurus šajā ierakstā neizskatījām, lūdzu, sazinieties ar mums.

Kopā mēs varam izveidot mājas drošības plānu, kas ļauj jums justies ērti, kā arī droši un pasargāti!