Viss, kas jums jāzina par dzīvokļu drošību

Ja plānojat iegādāties vai īrēt dzīvokli, vai uzlabot esošā dzīvokļa drošību, šis raksts ir domāts jums. Esam izveidojuši ceļvedi, kas palīdzēs jums saprast, kādi dzīvokļa drošības faktori jāņem vērā pirms īres līguma parakstīšanas, kā arī lietas, ko varat darīt pēc pārcelšanās, lai nodrošinātu visaugstāko dzīvokļa drošību.

 

Pirms pārcelšanās

Pirms dzīvokļa meklēšanas, aicinām iepazīties ar mūsu drošības padomiem, izvēloties jaunu mājvietu . Kādus vēl drošības kritērijus ievērot pirms izdarāt izvēli par labu dzīvokļa iegādei vai īrēšanai? Sekojiet mūsu ieteikumiem!

 

Meklējiet māju ar slēdzamu kāpņutelpu

Slēgtas ēkas vai ēkas, kurās ir pieejami uzrauga vai pat apsarga pakalpojumi ierobežo piekļuvi, kā rezultātā tās var ievērojami samazināt noziedzības iespējas. Apsarga postenis ēkas pirmajā stāvā ir viens no iemesliem, kas var atturēt noziedznieku vēlmi ielauzties jūsu namā.

 

Iepazīstiet savus jaunos vai topošos kaimiņus

Pašreizējie iedzīvotāji var pateikt, vai ēkā iepriekš ir notikuši ielaušanās gadījumi vai tā un apkārtējais rajons ir droša vieta.

Iepazīstiet savus kaimiņus, lai zinātu, vai viņiem var uzticēties. Ja jums būs labas attiecības ar kaimiņiem, tad nepieciešamības gadījumā varēsiet sarunāt, ka viņi pieskata jūsu dzīvokli, ja būsiet izbraucis, un ziņo par visām aizdomīgām darbībām. Un jūs varēsiet darīt to pašu viņu labā.

 

Novērtējiet apgaismojumu

Slikti apgaismotas vietas ne tikai radīs nedrošību staigājot naktīs, bet arī piesaistīs noziedzniekus. Laupītāji un iebrucēji jūtas drošāk tumšās vietās, jo izredzes viņus pamanīt ir daudz mazākās kā labi apgaismotās vietās. Ir svarīgi, lai koplietošanas telpās (autostāvvieta, ieeja ēkā, gaiteņi, lifts, kāpņu telpa, atkritumu apsaimniekošanas vieta, mantu novietne) būtu labs apgaismojums, labākajā gadījumā, ja tajās būtu arī drošības kameras. Ja iespējams, aizejiet ēku apskatiet diennakts tumšajā laikā, lai iegūtu skaidrāku priekšstatu par to, vai ar apgaismojumu viss ir kārtībā. Pie reizes pārbaudīsiet, kāda publika apgrozās jūsu izvēlētajā rajonā, kad ir tumšs.

 

Pārbaudiet logus

Pārbaudiet, vai logiem ir stingri, ērti lietojami slēģi, it īpaši, ja plānojat īrēt dzīvokli pirmajā stāvā. Pārliecinieties, ka logi ir droši no ārpuses. Mēģiniet domāt kā zaglis, vai jūs varētu iekļūt savā dzīvoklī pa logu? Pievērsiet uzmanību, ja ēkā ir durvis ar stiklu. Vai noziedzniekam, izsitot stiklu, neradīsies iespēja viegli atvērt durvju slēdzeni?

 

Pārbaudiet avārijas izejas

Drošība nozīmē sevi pasargāt ne tikai no noziedzniekiem, bet arī ārkārtas situācijām. Pārbaudiet, vai ārkārtas gadījumā varēsiet ātri un ērti izkļūt no ēkas. Izpētiet izliktos ugunsdzēsības glābšanas plānus un, ja dzīvosiet zemākajos stāvos, pārbaudiet, vai jūsu logi ir viegli atverami. Pārbaudiet, vai darbojas dūmu detektori. Pārliecinieties, ka ugunsdzēsības evakuācijas kāpnes atbilst ugunsdrošības noteikumiem un zagļi nevar tām piekļūt no zemes.

 

Pēc pārcelšanās

 

Kas jāņem vērā, ja vēlaties ierīkot drošības sistēmu dzīvoklī?

 

 • Kas ierīkos drošības sistēmu?

Ja plānojat īslaicīgi īrēt dzīvokli un uzskatāt, ka apsardzes uzņēmums var jūs ierobežot ar nomas līguma termiņu, iespējams apsverat pats uzstādīt dzīvokļa drošības sistēmu. Tomēr pirms pērkat drošības aprīkojumu, iesakām izpētīt apsardzes uzņēmumu piedāvājumus, iespējams, ka saņemsiet jūsu situācijai piemērotu piedāvājumu ar izdevīgiem līguma nosacījumiem. Jums nebūs jāraizējas par tehnikas uzstādīšanu, jo to izdarīs profesionāļi, kā arī vienmēr nodrošinās jūsu īpašuma drošību.

Ja esat izlēmis pats rūpēties par sava dzīvokļa drošību, iesakām atrast tādu drošības sistēmu, kuru ir viegli uzstādīt un pārvaldīt. Pievērsiet uzmanību, vai nepieciešamības gadījumā jums būs iespēja saņemt konsultāciju par sistēmas darbību. Tāpat pārbaudiet atsauksmes, lai būtu drošs par to, ka esat izvēlējies visatbilstošāko risinājumu jūsu situācijai.

 

 • Kam piederēs apsardzes aprīkojums?

Uzstādot apsardzes sistēmu, jums ir divas iespējas – jūs varat iegādāties aprīkojumu savā īpašumā vai arī to nomāt no apsardzes uzņēmuma.

Apsardzes aprīkojuma nomas pozitīvie faktori:

 • aprīkojuma noma neprasa lielas vienreizējas finanšu izmaksas, salīdzinot ar jaunu iekārtu iegādi;
 • nomājot aprīkojumu, lietotājs iegūst priekšstatu par aprīkojuma darbību nevis tikai teorētisku informāciju;
 • izdevīgi, ja objektu nepieciešams aizsargāt īslaicīgi, piemēram, būvlaukumu;
 • pērkot kvalitatīvu aprīkojumu, cilvēki mēdz iegādāties minimālo nepieciešamo aprīkojumu. Īrējot, klienti mēdz izvēlēties vairāk iekārtu no visa plašā piedāvājuma klāsta.

 

Apsardzes aprīkojuma nomas negatīvie faktori:

 • aprīkojums pieder nevis lietotājam, bet iznomātājam. Klients ir pilnībā atbildīgs par iekārtas lietošanu, nodrošinot tās drošību un integritāti. Ja klienta vainas dēļ iekārta tiek bojāta, viņš atlīdzina uzņēmumam zaudējumus;
 • pārceļoties iekārtas nevar vienkārši paņemt līdzi, iespējams, būs jāmaksā papildus maksa, lai tās pārvietotu, vai arī vispār nebūs iespējas tās pārvietot, ja pārcelšanās notiek uz teritoriju, kuru neapkalpo konkrētais apsardzes uzņēmums;
 • nomas līgumiem ir termiņš un ja līgums tiek izbeigts agrāk, var nākties maksāt soda naudu par līguma laušanu.

 

 • Vadu vai bezvadu drošības sistēma?

Dažas drošības sistēmas ir savienotas ar vadiem, kas nozīmē, ka sienās ir jāveic urbumi. Iespējams, to nedrīkstat darīt īrētā dzīvoklī. Mūsdienās jūs varat atrast bezvadu drošības sistēmas, kas paredzētas dzīvokļiem un kuras ir viegli pārvietot uz jaunu dzīvesvietu, ja pārceļaties. Daudzas drošības sistēmas ir aprīkotas ar Wi-Fi un jūs varat tās kontrolēt tieši no sava viedtālruņa. Bezvadu dzīvokļa apsardzes sistēmas uzstādīšana ir vienkārša un dzīvokļa īpašniekam visticamāk nebūs iebildumu pret tās uzstādīšanu.

 

 • Kāda drošības sistēma nepieciešama jūsu dzīvoklim?

Izpētiet apsardzes uzņēmumu piedāvājumus un izprotiet, kāda situācija ir jūsu dzīvoklī un cik liela drošības sistēma tieši jūsu dzīvoklim ir nepieciešama. Jautājiet pēc personalizēta piedāvājuma, lai maksātu tikai par to aprīkojumu, kas jums tiešām nepieciešams.

 

Drošības sistēmas uzstādīšana ir viens no veidiem, kā atbaidīt vai noķert zagļus, taču tas nav vienīgais veids, kā padarīt jūsu dzīvokli drošāku. Apsveriet vienu vai vairākus no šiem veidiem, kā palīdzēt padarīt savu dzīvokli drošāku.

 

Ieguldiet novērošanas kamerās

Novērošanas kameras ir viens no labākajiem veidiem, kā atturēt iespējamos zagļus, tāpēc apsveriet vienas vai vairāku izvietošanu jūsu dzīvoklī. Ja drošības kameras neapturēs noziedznieku ielaušanos, to uzfilmētais videomateriāls var palīdzēt noziedznieku notveršanā. Ir dažādas drošības kameras ar visdažādākajām funkcijām. Izmantojiet apsardzes firmu piedāvātās konsultācijas, lai noteiktu, kādas kameras vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

 

Nomainiet durvju slēdzenes

Labs saimnieks pirms dzīvokļa izīrēšanas nākamajam īrniekam pārliecināsies, ka durvju slēdzenes un atslēgas ir nomainītas. Ja jūsu saimnieks nenodrošina šo pakalpojumu, tad saskaņojiet, ka darīsiet to pats. Pretējā gadījumā iepriekšējiem īrniekiem un iespējams viņu radiem un/vai draugiem joprojām varētu būt piekļuve jūsu dzīvoklim un to jūs nevēlaties.

Iespējams jūsu dzīvokļa durvju slēdzene nav īpaši droša, tas būtu vēl viens iemesls to uzlabot vai pievienot papildus slēdzeni.

Pārliecinieties, ka zināt savus īres līguma noteikumus attiecībā uz slēdzeņu maiņu vai papildus slēdzeņu pievienošanu. Jūsu saimniekam var būt nepieciešama piekļuve dzīvoklim, tāpēc esiet gatavs viņam iedot papildus atslēgu.

Šeit varat iepazīties ar informāciju, ko ņemt vērā, izvēloties durvju slēdzenes.

Iespējams jūsu noskatītajā dzīvoklī ir jau ierīkoti domofoni, kas ļaus jums redzēt, kas atrodas pie jūsu ieejas durvīm vai vārtiem. Ja nē, apsveriet iespēju jautāt mājas īpašniekam, vai dzīvokļos ir iespējams ierīkot durvju tālruņus.

Ja jūs vēlaties pievienot papildus slēdzeni, apsveriet iespēju pievienot durvju ķēdi. Izmantojot to, jūs varat pavērt durvis tik tālu, lai redzētu, kas atrodas otrā pusē, vienlaikus apgrūtinot durvju atvēršanu no otras puses.

 

Aizsedziet logus

Nereklamējiet nevienam, kādas vērtības atrodas jūsu dzīvoklī. Iegādājieties aizkarus vai žalūzijas. Turiet tos ciet, kad neesat mājās un pēc tumsas iestāšanās. Iesakām iegādāties horizontālās žalūzijas, lai nebūtu iespējams redzēt cauri mazai atstarpei starp līstēm.

 

Iegādājieties un izmantojiet seifu

Novietojiet visvērtīgākos priekšmetus ugunsdrošā seifā. Veikalā pieejami dažādi seifi, atrodiet tādu, kas piemērots jūsu dzīvesveidam un budžetam. Šeit padomi, kas jāņem vērā, iegādājoties seifu.

Mēģiniet vienoties ar dzīvokļa īpašnieku, ka seifs tiek pieskrūvēts pie sienas, lai pasargātu seifu no aiznešanas.

 

Apdrošiniet dzīvokli un tā aprīkojumu

Neskatoties uz visiem iespējamiem drošības pasākumiem, joprojām pastāv negaidītu notikumu iespējamība, tāpēc prātīgi ir apdrošināt sev piederošo mantu. Tā jūs pasargāsiet sevi no iespējamiem zaudējumiem netīšu notikumu gadījumā.

 

 

 

Rūpīgi izpētot savu dzīvokli pirms pārcelšanās, uzlabojot drošības aprīkojumu un uzstādot drošības sistēmas, jūs varat padarīt sevi, savu ģimeni un mantu daudz aizsargātāku. Ja jums nepieciešama palīdzība dzīvokļa drošības izvērtēšanā, sazinieties ar mums.