Padomi drošākām svētku svinībām

Ziemassvētki ir vieni no skaistākajiem svētkiem, kas bieži ir arī pārdomu laiks. Šis ir bijis lielu izaicinājumu gads, tāpēc novērtēsim to, kas mums ir dots un sargāsim to. Mēs esam izveidojuši sarakstu ar padomiem, kā aizsargāt savu māju un ģimeni un nodrošināt drošību svētku laikā.

 

Apsveriet mājas drošības sistēmas iegādi

Varbūt beidzot ir laiks sagādāt dāvanu sev? Ieguldiet mājas drošības sistēmā, kas aizsargās jūsu māju un jūsu ģimeni. Ziemassvētki ir jautrs un aizņemts laiks. Lai arī šogad visi paliksim mājās, profesionāliem zagļiem nav problēmu ielauzties mājā, kurā ir cilvēki. Iesakām veikt atbilstošus pasākumus, lai samazinātu risku kļūt par ielaušanās upuri.

 

Pārbaudiet dūmu detektorus

Iesakām pārbaudīt dūmu detektorus, lai pārliecinātos, ka tie darbojas pareizi un baterijām ir atbilstošs derīguma termiņš. Atcerieties, ka apsardzes uzņēmumi piedāvā viedos dūmu detektorus, kas uzrauga jūsu īpašumu un brīdina par sadūmojumu jebkurā diennakts laikā, pat ja jūs neesat mājās.

 

Uzraugiet Ziemassvētku dekorācijas

Iespējams jums patīk izmantot daudz lampiņu un rotājumu un šķiet, ka nekad nav pietiekami daudz kontaktligzdu, lai visu pievienotu. Centieties nepārslogot elektrības kontaktligzdas, tas var radīt uguns uzliesmojumu. Nededziniet sveces viegli uzliesmojošu priekšmetu tuvumā!

Ja jūs dodaties prom no mājas, pārliecinieties, ka visas Ziemassvētku lampiņas ir izslēgtas un atvienotas no strāvas, it īpaši tās, kas izgrezno viegli uzliesmojošus priekšmetus. Tāpat, ja dodaties ārpus mājas, pārliecinieties, ka esat nodzēsis visas sveces.

 

Iztīriet skursteni un pārbaudiet apkures iekārtu stāvokli

Viens no biežākajiem ugunsgrēku iemesliem ir bojātu apkures iekārtu lietošana vai to nepareiza lietošana. Pārliecinieties, ka apkures iekārtas ir darba kārtībā, kā arī vai nav nepieciešamība iztīrīt skursteņus un dūmvadus. Laicīgi iztīrīts dūmvads mazina ugunsgrēka izcelšanās risku.

 

Nereklamējiet savas dāvanas

Brīvdienas ir labākais laiks zādzībām. Cilvēki dodas ārpus mājas, lai izbaudītu ziemas priekus kopā ar ģimeni, un mājā ir atrodamas dāvanas. Pārliecinieties, ka iesaiņotas un neiesaiņotas dāvanas, nav redzamas pa mājas logiem. Automašīnā dāvanas novietojiet tā, lai tās nebūtu redzamas pa logu. Ja iespējams, iznīciniet oriģinālos dāvanu iepakojumus pirms to izmešanas atkritumu tvertnē, lai nepiesaistītu ziņkārīgo zagļu uzmanību savai jaunajai tehnikai, dārglietām vai citām vērtīgām lietām.

 

Izvērtējiet informāciju, ko jūs publicējat sociālajos tīklos

Zagļi sociālajos tīklos darbojas kā vanagi. Viņi izskata ziņas, meklējot informāciju par dāvanām, kuras cilvēki plāno pasniegt vai ir saņēmuši, kā arī to, kad viņi plāno doties ārpus mājas, piemēram, uz mežu eglītes meklējumos. Informāciju, kuru izvēlaties ievietot tiešsaistē, var izmantot pret jums. Tāpēc nepublicējiet attēlus ar vērtīgām dāvanām, savus ikdienas plānus un nenorādiet savu dzīvesvietu.

 

Aizsargājiet darba telpas, kamēr esat svētku brīvdienās

Tā kā lielākā daļa uzņēmumu brīvdienās ir slēgti, iesakām parūpēties arī par darba telpu drošību. Ja uzņēmumam nav apsardzes sistēmas pakalpojumu vai fiziskas apsardzes, iesakām  izpētīt apsardzes uzņēmumu biznesa drošības risinājumus. Ja uzņēmumam ir apkalpojošais apsardzes uzņēmums, tad pārliecinieties, ka visas drošības ierīces darbojas. Pārbaudiet:

  • Signalizācijas sistēmas;
  • Slēdzenes un piekļuves kontroles sistēmas;
  • Trauksmes pogas;
  • Novērošanas kameras;
  • Kad esat pārbaudījis visu sava uzņēmuma drošības aprīkojumu, pārbaudiet, vai nekas tam netraucē, piemēram, svētku rotājumi.

 

Ziemassvētki var būt visbrīnišķīgākais laiks, ja vien esat drošībā. Ievērojiet nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai varētu izbaudītu svētkus!