6 pazīmes, ka jūsu māju novēro zagļi

Zagļi pirms ielaušanās mājā rūpīgi izplāno procesu, kā notiks ielaušanās. Sākumā viņi izvēlas māju, tad to novēro, lai noskaidrotu ēkas “vājās vietas”, pa kurām iekļūt, un mēģina novērot, kur glabājas vērtīgākās lietas, lai, iekļūstot ēkā, pēc iespējas ātrāk varētu paņemt vēlamo. Tāpat zagļi novēro to laiku, kad visi iedzīvotāji uz ilgāku laiku dodas prom.

Ir dažas lietas, kuras zagļi īpaši meklē, ielaužoties mājā. Izlasiet šo rakstu, lai uzzinātu, ko zagļi zog un kur viņi meklē.

Esiet uzmanīgi, lai pamanītu, ka garnadži sāk novērot jūsu māju. Pievērsiet uzmanību detaļām, kuras var vēstīt par potenciālo zādzību un ziniet, kā to novērst.

 

1. Nepazīstami transportlīdzekļi, kas regulāri brauc gar jūsu māju

Jums nav jāapšauba katra nepazīstama automašīna, kas brauc garām, bet ievērojiet, ja kāda nepazīstama automašīna brauc garām jūsu mājai atkal un atkal. Ja jūs ievērojat kādu konkrētu transportlīdzekli, kas bieži novietots netālu no jūsu mājas un par kuru zināt, ka tas nepieder jūsu kaimiņiem vai kādam, kas tos apmeklē, tas varētu norādīt, ka kāds vēro jūsu māju. Sākumā ieteicams pierakstīt automašīnas numuru, marku un tajā esošo personas aprakstu. Ideāli, ja jums ir videonovērošanas ieraksti un apstākļi atļauj veikt filmēšanu.

 

2. Svešinieki, kas staigā pa apkārtni

Jūs, iespējams, nepazīstat visus savas apkaimes iedzīvotājus, bet noziedznieks, kurš novēro teritoriju, visticamāk, neizskatīsies pēc nevainīga garāmgājēja. Svešiniekiem, kas izliekas, ka devušies skriet, vai staigā pa kvartālu uz priekšu un atpakaļ, kavējas netālu no jūsu mājas, iespējams ir ļauni nolūki. Ja pamanāt šāda veida uzvedību, ņemiet vērā viņu izskatu, lai to varētu atpazīt nepieciešamības gadījumā. Noteikti labi apskatiet personu (vai iegādājieties augstas kvalitātes drošības kameras, kas var atšķirt sejas), lai policijai sniegtu precīzu aprakstu. Paturiet prātā, ka ne katrs iepriekš neredzēts cilvēks, kurš iet gar jūsu māju un uzmet jums skatienu, ir potenciāls zaglis!

 

3. Svešinieki lūdz palīdzību ar dažādiem attaisnojumiem

Daži zagļi pirms nozieguma izdarīšanas mēdz klauvēt pie ārdurvīm ar izdomātu iemeslu lūgt palīdzību, piemēram, pazuduša suņa meklējumos vai lai pajautātu ceļu. Viņi var klauvēt tādos laikos, kad parasti iedzīvotāji ir ārpus mājas, lai apstiprinātu savu pārliecību, ka neviena nav mājās.

 

4. Svešinieki fotografē mājas

Ja pamanāt, ka kāds nofotografē jūsu māju vai vairākas jūsu kvartāla mājas, esiet modrs un meklējiet citas aizdomīgas darbības. Brīdiniet vietējo policijas iecirkni, ja pamanāt draudus; jūsu palīdzība varētu palīdzēt viņiem notiekošajā izmeklēšanā.

 

5. Iekļūšana mājoklī ar viltu

Vēl viens veids, kā zagļi izpēta mājas materiālo stāvokli, ir izliekoties par kāda oficiāla uzņēmuma vai iestādes darbiniekiem, lai iekļūtu mājā. Iekļūstot jūsu mājoklī, noziedzniekam ir iespēja iegūt informāciju par to, vai/un kāda jums ir mājas drošības sistēma, vai jums ir suns vai kas cits, kas varētu apgrūtināt ielaušanos. Atcerieties, ka pašvaldības darbiniekiem ir identifikācijas dokumenti un ikvienam iedzīvotājam ir tiesības lūgt uzrādīt apliecību, kā arī pirms svešinieku ielaišanas mājoklī, var piezvanīt uz konkrēto iestādi, lai pārliecinātos, ka tiešām pārbaudes tiek veiktas un uzņēmumā strādā konkrētais cilvēks.

 

6. Izsists logs

Daži noziedznieki, pirms mēģina ielauzties mājā, iemet ar akmeni pa mājas vai automašīnas logu, lai tikai redzētu, kas notiek. Ja atskan trauksmes signāls un kaimiņi skatās ārā, lai redzētu, kas notiek, viņi var nobīties. Bet, ja māju īpašnieki ir ārpus mājas un ne policija, ne apsardzes darbinieki neierodas, viņi drīzumā varētu mēģināt ielauzties. Ja esat mājās, nekavējoties zvaniet policijai.

 

Ko darīt, ja domājat, ka jūsu māja tiek novērota?

Ja esat pamanījis aizdomīgas darbības ap savu māju un jūtaties tā, it kā zaglis varētu veikt ielaušanos, ņemiet vērā šādus padomus:

  • Vienmēr aizslēdziet durvis, pat ja esat mājās;
  • Piefiksējiet visu informāciju, kas saistīta ar aizdomīgu personu vai personām ap jūsu māju – kā viņi izskatās, cik viņi ir, informāciju par transportlīdzekli utt;
  • Pierakstiet visu par aizdomīgām darbībām, piemēram, kas tika darīts un notikumu laikiem;
  • Runājiet ar kaimiņiem, lai uzzinātu, vai viņi ir pamanījuši kādas aizdomīgas darbības, un informējiet viņus par jūsu bažām;
  • Brīdiniet vietējo policijas iecirkni par savām bažām un sniedziet viņiem savākto informāciju, lai viņi būtu informēti un varētu veikt papildus patrulēšanu jūsu apkaimē;
  • Šis būtu piemērots laiks, lai ieguldītu mājas drošības sistēmā, ja vēl neesat to izdarījis- uzstādiet mājas drošības kameras un drošības sistēmas, kā arī norādi, ka māja tiek apsargāta;
  • Ja jums ir drošības sistēma, noteikti regulāri pārbaudiet ierakstus un pievērsiet īpašu uzmanību neraksturīgām aktivitātēm mājā un ārpus tās;
  • Ja jums ir līgums ar apsardzes uzņēmumu, noskaidrojiet, kādas ir iespējas, ka apsardzes darbinieks varētu kādā laika posmā patrulēt gar jūsu māju, piemēram, kad neesat mājās vai diennakts tumšajā laikā;
  • Nostipriniet durvis un logus un citas iespējamās ieejas, uzstādiet logu un durvju sensorus;
  • Uzstādiet āra gaismas ar kustību sensoriem.

 

Jūsu drošība vienmēr ir vissvarīgākā. Ja savā apkaimē jūtaties nedrošs, vērsieties vietējā policijas iecirknī, kā arī runājiet ar kaimiņiem par to, kā uzlabot apkārtnes drošību. Esiet modrs un nodrošiniet profesionālu drošības sistēmu, lai novērstu ielaušanos.

 

Meklējat ideālu drošības sistēmu savai mājai? Sazinieties ar mums!