Profesionāla apsardzes sistēma vai DIY mājas drošības sistēma: kura jums ir piemērotāka?

Apsveicam! Jūs esat sākuši meklēt mājas drošības sistēmu, kas garantēs drošību un neizmaksās veselu bagātību. Mēs piedāvājam profesionālās apsardzes sistēmas un pašuzstādītas mājas drošības sistēmas salīdzinājumu, lai jūs varētu pieņemt vispārdomātāko lēmumu par mājas drošības produktiem.

 

Kas ir pašuzstādīta jeb DIY mājas drošības sistēma?

Pašuzstādītas drošības sistēmas DIY (do-it-yourself) ir tās, kuras jūs pats varat uzstādīt savā īpašumā.

 

Kas ir profesionāli uzstādīta drošības sistēma?

Profesionāli uzstādītas drošības sistēmas projektē un uzstāda jomas profesionāļi.

Abām sistēmām ir priekšrocības un trūkumi. Izvēloties mājas drošības sistēmu vissvarīgāk ir izvēlēties to, kura ir vispiemērotākā jums.

 

Kāda ir cenu atšķirība DIY un profesionālajām apsardzes sistēmām?

Drošības sistēmas var iegādāties dažādās cenu kategorijās. Visticamāk pašam pirkt jums būs lētāk kā iegādāties produktus pie apsardzes pakalpojumu sniedzēja. Taču, ja jums nav prasmes vai laika pašam uzstādīt sistēmu, papildus izdevumi sistēmas uzstādīšanai cenu var palielināt.

Par profesionāļu instalētajām sistēmām jums būs jāmaksā vairāk, jo jūs maksājat ne tikai par sistēmas izmaksām, bet arī par tehniķu pieredzi, zināšanām un darbu, lai sistēmu uzstādītu. Iespējams uzņēmums drošības sistēmu cenā iekļauj arī aktivizēšanas un programmēšanas izmaksas. Tomēr vairāki uzņēmumi regulāri piedāvā atlaides sistēmu uzstādīšanai vai ikmēneša abonēšanas maksai vai citus īpašus piedāvājumus, kas cenu padara pievilcīgāku.

 

Garantija DIY un profesionālajām apsardzes sistēmām?

Iegādājoties drošības sistēmu, jums būs garantija iegādātajām detaļām. Tomēr, ja tās uzstādīsiet nepareizi vai sabojāsiet, garantija nedarbosies.

Kad profesionāļi būs uzstādījuši sistēmu, jūs saņemsiet garantiju gan par iekārtu darbību, gan par speciālistu darbu. Ja jūs meklējat profesionālu komandu, kas jums palīdzēs mājas drošības sistēmas ierīkošanā, noteikti pārbaudiet, kāda veida garantiju viņi piedāvā.

 

Cik sarežģīta ir DIY drošības sistēmas uzstādīšana?

Tiem, kam ir vismaz nedaudz tehniskās zināšanas, sapratīs, ka mājas drošības sistēmu uzstādīšana patiesībā ir diezgan vienkārša. Sistēmām ir pievienotas viegli saprotamas instrukcijas, kurās paskaidrots, kā visu iestatīt. Populārākajiem uzņēmumiem, kas piedāvā drošības sistēmas, ir pieejams tehniskais atbalsts, kurš sniegs atbildes, ja radīsies kādi jautājumi. Pat, ja sistēmu uzstādīsiet nepareizi un kaut kas nedarbosies, to ir iespējams atkal izjaukt un salikt no jauna.

Tomēr tas nenozīmē, ka visiem būs viegli uzstādīt šīs sistēmas. Jums ir jābūt tehniskām zināšanām, lai pārliecinātos, ka viss ir pareizi uzstādīts un darbojas, kā paredzēts. Ja vēlaties uzstādīt drošības sistēmas ar vadiem, tas var būt vēl sarežģītāk, jo jāveic urbumi sienās, lai vadus noslēptu un sistēmu uzstādīšana var kļūt darbietilpīgāka.

Drošības sistēmas uzstādīšanas grūtības pakāpe ir atkarīga no pašas sistēmas. Protams, bezvadu sistēmas ir daudz vieglāk uzstādīt, jo jums nebūs jāuztraucas par attālumu līdz kontaktligzdām vai ierīču vadu pieslēgšanu jūsu mājas elektrībai. Tomēr paturiet prātā, ka tas nozīmē, ka jums kādā brīdī būs jāmaina ierīču akumulatori.

 

Kādas ir profesionālas apsardzes sistēmas priekšrocības?

Pirmkārt, jūs varat būt pārliecināts, ka profesionāļi sistēmu uzstādīs pareizi un tā darbosies uzreiz. Jebkurā diennakts laikā ir pieejams apsardzes kompānijas tehniskais atbalsta tālrunis, uz kuru varat zvanīt jautājumu gadījumā.

Profesionāli uzstādīta drošības sistēma palīdzēs ietaupīt naudu ilgtermiņā, jo, izvairoties no nepareizas instalēšanas, potenciāli varat izvairīties no ielaušanās. Turklāt jebkuru sistēmas apkopi parasti veic pakalpojumu sniedzējs.

Apsardzes uzņēmuma konsultanti pēc jūsu īpašuma apskates ieteiks vislabāko risinājumu drošības sistēmas iegādei un izstrādās pielāgotu sistēmu, kas atbilst jūsu vajadzībām. Jums pašam nebūs jālauza galva par to, cik daudz un kādas ierīces nepieciešamas, lai nodrošinātu vislabāko aizsardzību.

Apmācīti speciālisti uzrauga jūsu māju 24/7/365 un nepieciešamības gadījumā nosūta patruļu jūsu mājas apsekošanai. Šāds pakalpojums ir noderīgs, ja pats nevarat garantēt, ka visu laiku būsiet telefona tuvumā vai vienmēr dzirdēsiet ienākošo paziņojumu, līdz ar to varat nepamanīt trauksmes paziņojumu.

 

Kādas ir DIY apsardzes sistēmas priekšrocības?

Ja veltīsiet laiku sistēmas iepazīšanai, jūs pats zināsiet, kā darbojas jūsu drošības sistēma un nepieciešamības gadījumā varēsiet tajā veikt izmaiņas un pielāgojumus.

Dari-to-pats (vai DIY) iespēja ļauj pārņemt mājas drošību savās rokās. DIY drošības produkti ir daudzveidīgi un tos ir ērti iegādāties. Veicot sistēmu instalēšanu paša spēkiem, jums nebūs jādomā par ikmēneša uzraudzības maksu apsardzes uzņēmumam un līgumsaistībām, taču jums būs fiziski jāinstalē kameras, kustības detektori, durvju sensori un visas citas ierīces, kuras vēlaties izmantot savā drošības sistēmā, kā arī pašam jābūt atbildīgam par rīcību trauksmes nostrādāšanas gadījumā.

 

Ko darīt, ja vēlaties īpašuma uzraudzību pēc sistēmas uzstādīšanas?

Viens no iemesliem, kāpēc daudzi cilvēki iegādājas apsardzes uzņēmuma pakalpojumus, ir tāpēc, ka viņi vēlas īpašuma uzraudzību. Monitoringa dienests var novērot jūsu īpašumu visu diennakti un, nepieciešamības gadījumā, nosūtīt apsardzes patruļu jūsu mājas apsekošanai.

Ja jums ir DIY sistēma, jums, būs jāveic uzraudzība pašam. Populārākās sistēmas piedāvā nosūtīt brīdinājumus uz tālruni, ja īpašumā kaut kas nav kārtībā. Izmantojot DIY iespēju, jūs saņemsiet viedtālruņa paziņojumus, kad durvis atveras vai tiek konstatēta kustība, taču tikai jūs redzēsiet šos brīdinājumus. Apsveriet iespēju, vai vienmēr būsiet pieejams pie telefona vai ko darīt, ja tālruņa akumulators būs gandrīz izlādējies vai atradīsieties vietā ar sliktu mobilā tīkla pārklājumu. Kā jūs šajos gadījumos varēsiet aizsargāt savu māju?

Tā kā jūs esat atbildīgs par turpmāko rīcību pēc trauksmes signāla saņemšanas, apsveriet iespējamos scenārijus – vai uzreiz brauksiet mājās, lai pārbaudītu situācijas nopietnību vai lūgsiet kaimiņu palīdzību, vai izsauksiet atbildīgos dienestus.

Daži apsardzes uzņēmumi piekrīt, ka mājas īpašnieks pats uzstāda drošības aprīkojumu, bet apsardzes uzņēmums veic īpašuma monitoringu.

 

Kas jums ir piemērots?

Kā redzat, gan DIY, gan profesionālai uzstādīšanai ir savi plusi un mīnusi.

Ja izlemsiet par labu profesionālai apsardzes sistēmai, mūsu speciālisti ar prieku sniegs jums konsultācijas par jūsu īpašumam piemērotāko aizsardzību. Ja izlemsiet pats uzstādīt drošības sistēmu, pirms iegādes, ņemiet vērā sistēmas kvalitāti, piedāvāto aizsardzību, cenu, kā arī jūsu tehniskās prasmes.

Svarīgi ir atcerēties, ka jums nepieciešams rūpīgi pārdomāt, kādu apsardzes sistēmu iegādāties, lai garantētu drošību, ko pelnījusi jūsu ģimene un jūsu īpašums.