Mājas drošības kameru ceļvedis

Videonovērošanas kameras var būt nenovērtējams palīgs jūsu un jūsu īpašuma aizsardzībā. Lai gan drošības kameras ir vieglāk izmantot nekā jebkad agrāk, lielā piedāvājuma dēļ iekārtu iegāde var būt sarežģīta. Tāpēc šajā ceļvedī mēs izskaidrosim visu, sākot no mājas drošības kameras definīcijas un beidzot ar nepieciešamajām funkcijām un ko meklēt kvalitatīvā mājas drošības kamerā.

 

Kas ir mājas drošības kamera?

Mājas drošības kamera ir novērošanas ierīce, kas ļauj jums vai apsardzes uzņēmuma operatoram sekot līdzi notiekošajam jūsu īpašumā, izmantojot interneta savienojumu.

 

Vai jums ir nepieciešamas mājas drošības kameras?

Drošības kameras piedāvā vienkāršu, salīdzinoši lētu veidu, kā aizsargāt cilvēkus un īpašumu no ielaušanās. Mājas drošības kameras uzstādīšana iekšpusē vai ārpusē ļauj jebkurā laikā attālināti redzēt, kas notiek jūsu īpašumā, pateicoties iebūvētiem kustību sensoriem.

Labas drošības kameras nodrošina sirdsmieru, kad esat prom no mājām. Filmēto materiālu var izmantot, lai informētu policiju, ja īpašuma tuvumā noticis kas aizdomīgs vai sauktu pie atbildības vainīgo. Pētījumi ir parādījuši, ka tikai kameras klātbūtne var atturēt potenciālu zagli, kas māju ar kamerām uzskata par sarežģītu ielaušanās mērķi un atmet plānu par ielaušanos īpašumā.

 

Novērtējiet savas vajadzības

Lai izvēlētos piemērotu mājas drošības kameru sistēmu, apsveriet savas vajadzības.

 

Jūsu mājas izkārtojums, izmērs un ieeju skaits

Izlemiet, kurās vietās nepieciešams novietot kameras, lai pārredzētu galvenās mājas ieejas. Nosakiet, vai jums ir nepieciešamas iekštelpu kameras, āra kameras vai abas, un kur vēlaties tās novietot. Instalējot kameras gan telpās, gan ārpus tām, pārliecinieties, ka tās ir pietiekami augstas, lai iebrucējs nevarētu satvert kameru vai ar kaut ko to aizsegt.

 

Vadu vai bezvadu kameras

Izlemiet, vai vēlaties vadu vai bezvadu kameras. Jebkurā gadījumā atcerieties, ka drošība ir saistīta ar attēlu un interneta savienojuma kvalitāti. Ja jums pazūd savienojums, tad nepieciešamības gadījumā, devējs nesūtīs trauksmes signālu un neviens neuzzinās par ielaušanās mēģinājumu.

 

Nosakiet savu budžetu

Ja jums ir nepieciešamas vairākas kameras, iegādes izmaksas un video uzglabāšanas maksa var ātri palielināties. Tomēr jūs varat pats instalēt šīs kameras, lai ietaupītu instalēšanas izmaksas. Pirms kameru iegādes iesakām konsultēties ar speciālistu, lai izprastu, kas jums būs nepieciešams un atrastu vislabāko par jūsu izvēlēto budžetu.

 

Apsveriet savu privātumu

Bezvadu kameras filmēto materiālu pārraida internetā un saglabā tos uz mākoņa bāzes servera, kas nozīmē, ka teorētiski to var apskatīt citi cilvēki. Lai samazinātu šo risku, iegādājieties kameras tikai no uzticamiem uzņēmumiem, kas garantē viņu kameru drošību. Turklāt apsveriet tikai tādas bezvadu kameras, kas piedāvā divfaktoru autentifikāciju (kas pēc paroles ievadīšanas jums nosūta tekstu vai e-pastu ar īpašu kodu), lai pasargātu no uzlaušanas.

 

Būtiskas drošības kameru funkcijas

Kad esat noteicis savas mājas unikālās drošības vajadzības, apsveriet kādas kameras funkcijas jums nepieciešamas, lai uzlabotu drošību.

 

Ierakstu uzsākšana

Kamerai jāsāk ierakstīt, tiklīdz tiek konstatēta kustība un/vai troksnis un jānosūta brīdinājumu jums un/vai apsardzes dienestam. Nofilmētie kadri jāuzglabā kaut kur, kur noteiktā laika posmā ir iespējams piekļūt.

 

Video izšķirtspēja

Pievērsiet īpašu uzmanību video kvalitātei, jo izšķirtspēja ir viena no vissvarīgākajām kameras funkcijām. Jo augstākas kvalitātes izšķirtspējas video ierakstīs kamera, jo detalizētāku informāciju jūs redzēsiet. Iesakām pievērst uzmanību ne tikai kameras izšķirtspējai un kadru skaitam, bet arī iegūto kadru nomaiņas ātrumam. Zemāku cenu kategoriju kameras bieži nespēj pārraidīt 3Mpix ar ātrumu 25 kadri sekundē, kas nozīmē zemāku video kvalitāti.

 

Nakts redzamības funkcija

Ir saprotams, ka lielākā daļa cilvēku ir satraukušies par ielaušanās mēģinājumiem diennakts tumšajā laikā, tāpēc ir svarīgi, lai jūsu izvēlētā kamera varētu pielāgoties tumsai.

 

Video ietilpība

Vai jums ir nepieciešams, lai kameras darbotos 24 stundas diennaktī vai arī meklējat kameru, kas veiktu ierakstu tikai tad, kad aktivizētos kustība?

Lielākā daļa kameru savus ierakstus saglabā mākonī (attālais serveris, kas savienots ar jūsu kameru, izmantojot internetu). Dažām kamerām video glabājas vai nu kameras microSD kartē, vai atsevišķā pievienotajā cietajā diskā. Izsveriet, kura iespēja jums šķiet pieņemamāka un, jūsuprāt, drošāka.

 

Skata leņķis

Vēl viens svarīgs jautājums, kas jums vienmēr jāņem vērā, izvēloties aprīkojumu, ir tas, cik lielu laukumu vēlaties filmēt. Ar augstākas izšķirtspējas, megapikseļu kamerām ir iespējams aptvert lielāku platību un joprojām redzēt ļoti detalizētu informāciju. Jo plašāks skata leņķis, jo mazāk kameru būs jāinstalē, lai aptvertu visu īpašumu.

 

Dizains un izturība

Atcerieties, ka, ja jūs vēlaties uzstādīt kameras gan mājā, gan ārpus mājas, tām jābūt ne tikai pievilcīgām un viegli pamanāmām pamanāmas potenciālajiem zagļiem, bet arī izturīgām pret Latvijas laika apstākļiem.

 

Apgaismojums un redzamība

Ja jūs plānojat izmantot kameru telpās ar vienmēr ieslēgtām gaismām, jums derēs gandrīz jebkura kamera. Tomēr, ja plānojat novietot iekšējo kameru pret durvīm vai logu, ir nepieciešams iegādāties kameru ar plašu dinamisko diapazonu. Šajā gadījumā gaisma, kas plūst no objekta aizmugures, ir daudz spilgtāka nekā apkārtējais apgaismojums, un tas radīs attēlu, kurā objekts izskatās kā ēna un to nevarēs atpazīt.

Naktī, lai filmētu kvalitatīvu video, ir nepieciešams alternatīvs apgaismojums, kas parasti ir nakts redzamības gaismas diodes. Šīs infrasarkanās gaismas diodes rada ar neapbruņotu aci neredzamu gaismu. Patiesībā, ja jūs labi ieskatāties, tās spīd sarkanā krāsā, bet jūs neredzēsiet, ka no tām izšaujas gaismas stars. Nakts redzamības gaismas diodes nevar izmantot caur stiklu.

 

 

Ja jums ir vēl kādi jautājumi par kameras izvēli, izvietojumu vai uzstādīšanu, sazinieties ar mūsu drošības speciālistiem.

Legions Akcija