Mājas drošības un pavasara tīrīšanas rokasgrāmata: kā sagatavoties drošākiem, siltākiem mēnešiem

Tāpat kā jebkurai ierīcei un virsmai jūsu mājā, arī drošības sistēmām nepieciešama regulāra apkope. Pavasaris ir lielisks laiks, kas var kalpot kā atskaites punkts par drošības sistēmu pārbaudi. Padariet mājas drošības sistēmu pārbaudi un apkopi par daļu no pavasara tīrīšanas rituāla!

 

Mājas drošības pārbaude telpās

Logi un durvis

Tīrot durvis un logus, pārbaudiet to izturību. Padomājiet par savu durvju un logu vecumu un kvalitāti, slēdzenēm un/vai jebkurām bīdāmām stikla durvīm. Vai viss ir pietiekami izturīgs un drošs, vai tomēr būtu nepieciešams veikt atjauninājumus?

 

Drošības aprīkojums

Notīriet visus kameru objektīvus, kā arī drošības sistēmas, jo putekļi var izraisīt iekārtu darbības problēmas.

Tīrot māju, pievērsiet uzmanību sensoriem. Pārvietojot lietas, pārliecinieties, ka neesat izkustinājis vai nebloķējat kustību sensorus un tie joprojām ir pavērsti tur, kur vēlaties.

Ja krāsojat sienas, ņemiet vērā, ka krāsu izgarojumi var aizsprostot jūsu dūmu detektorus. Krāsojot, iespējams, vēlēsieties tos īslaicīgi noņemt. Atcerieties tos novietot atpakaļ! Ja gadās nomest dūmu detektoru, ieteicams to pārbaudīt profesionālim. Detektora nomešana var izraisīt bojājumus, kurus jūs nevarat redzēt.

 

Krāsns un kamīns

Ja mājās ir krāsnis vai kamīns, iesakām tos iztīrīt. Lai pārliecinātos, ka dūmvads ir tīrs, piesakiet skursteņa un dūmvadu tīrīšanu.

 

Dūmu un tvana gāzes detektori

Agrīna dūmu atklāšana ir galvenais faktors, lai novērstu mājas ugunsgrēku radītos postījumus, tāpēc visas uguns un oglekļa monoksīda noteikšanas ierīces iekļaujiet prioritārajā sarakstā! Katrā pavasara tīrīšanas sesijā jāiekļauj dūmu un CO detektoru pārbaude un, ja nepieciešams, bateriju nomaiņa. Putekļi, kas savācas jūsu dūmu detektorā, var ietekmēt jūsu dūmu detektora darbību. Izmantojiet putekļsūcēju, lai izsūktu putekļus un zirnekļu tīklus no detektoriem. Ja jūsu dūmu detektoram ir vairāk nekā 10 gadu, ieteicams to nomainīt.

Ja jums ir profesionāli uzraudzīta ugunsgrēka trauksmes sistēma – ko mēs ļoti iesakām – pirms ierīču bateriju nomaiņas pārliecinieties, ka jūsu drošības sistēma ir izslēgta. Vai arī piezvaniet apsardzes dienestam un brīdiniet par bateriju nomaiņu, lai iespējamas trauksmes gadījumā, pie jums nedotos mobilās grupas ekipāža.

 

Drošības pārbaude ārpus telpām

Mājas apsardze sākas ar jūsu īpašuma ārpusi. Pievērsiet uzmanību šādām lietām:

 

Apgaismojums

Pārbaudiet visu apgaismojumu ap jūsu māju. Apstaigājiet sava īpašuma ārpusi, lai pārliecinātos, ka viss apgaismojums darbojas. Iespējams nepieciešams iegādāties papildus apgaismojumu, lai visa teritorija būtu labi pārredzama diennakts tumšajā laikā.

 

Teritorija

Pārliecinieties, ka jūsu mājas adrešu numuri ir pareizi izvietoti un labi redzami. Tas nodrošina, ka trauksmes gadījumā tie ir labi redzami reaģētājiem. Kā arī pārliecinieties, ka teritorija ir labi sakopta un tā nedod iespējas zagļiem nepamanītiem piekļūt vai novērot jūsu māju.

 

Novērošanas kameras

Ja jums ir drošības kameras, pārliecinieties, ka tās ir labā darba kārtībā. Āra drošības aprīkojumam ziema var radīt kaitējumu, tāpēc pārliecinieties, ka sniegs, ledus un temperatūras svārstības nav traucējušas jūsu video plūsmu. Notīriet visus kameras objektīvus ar mīkstu drānu un pievelciet visus stiprinājumus.

 

Papildus padomi

Ārkārtas kontaktpersonu saraksts

Jūsu ārkārtas kontaktpersonas ir cilvēki, kuriem jūsu ģimene var zvanīt, ja kaut kas noiet greizi, un viņi nevar ar jums sazināties. Veltiet minūti, lai pārliecinātos, ka visa kontaktinformācija ir pareiza, un atjauniniet ārkārtas kontaktpersonu sarakstu. Lasiet arī mūsu rakstu Drošības jautājumi, uz kuriem jāzina atbildi katram bērnam, lai pārliecinātos, ka jūsu bērni zina, kā rīkoties ārkārtas situācijās.

 

Ugunsdrošības plāns

Vai jums ir savs ugunsdrošības plāns? Ja nē, tad iesakām pievienot tā izveidi savam darāmo darbu sarakstam. Ja jums jau ir plāns, šopavasar veiciet treniņu! Iesakām to praktizēt vismaz divas reizes gadā.

 

 

 

Izmantojiet šos pavasara tīrīšanas padomus, lai jūsu mājas drošības sistēma būtu darbspējīga. Ja jums ir kādi jautājumi, lūdzu, sazinieties ar mums, lai iegūtu vairāk informācijas.