Vai jūsu suns novērsīs ielaušanos?

Suņa riešana un rūkšana no mājas iekšpuses ne vienmēr garantē drošību, taču tas noteikti var būt viens no iemesliem, kas attur zagli ielauzties īpašumā. Zagļi noteikti nevēlas, lai suns ar savu riešanu un rūkšanu brīdina mājas īpašnieku vai kaimiņu par svešinieku ienākšanu teritorijā.

Tā kā suņi pēc būtības parasti ir modri, ar vēlmi aizsargāt īpašumu un piesaista uzmanību ar savu skaļo riešanu, suns var palīdzēt novērst ielaušanos.

Tomēr ir atšķirība starp mājas suņiem un tiem, kuri ir īpaši apmācīti iebrucēju atvairīšanai un īpašuma aizsardzībai. Lielākā daļa suņu rej neparedzētos vai neparastos notikumos, bet suni ir  jāapmāca, lai tas kļūtu par īstu sargsuni.

 

Kāpēc suņi var novērst ielaušanos?

Galvenais iemesls, kāpēc suņa esamība mājā liek zagļiem pārdomāt par ielaušanos, ir tas, ka zagļi meklē pēc iespējas vieglāku darbu. Skaļi trokšņi – piemēram, riešanas radītie, nozīmē, ka ielaušanās nav laika vai pūļu vērta. Daļa zagļu izvairīsies no ēkām, kurās ir suņi, jo suņi apgrūtina viņu nodomus.

Tomēr atcerieties, ka suņa brīdinājuma zīmes īpašumā var atturēt dažus iebrucējus, taču ne visi zagļi ir gatavi padoties. Dažos gadījumos zagļi, lai novērstu suņa uzmanību, piedāvās tam gardumus vai var izmantot spēku un kaitēt jūsu mīlulim.

Rūpīgi apmācot suni, jūs varat viņam iemācīt prasmes, kas nepieciešamas, lai efektīvi aizsargātu jūsu māju un mantas.

 

Labāko atbaidošo suņu noteikšana

Kaut arī senatnē suņa sākotnējā loma bija aizsargāt cilvēkus no savvaļas dzīvniekiem un citiem cilvēkiem, ne visi mūsdienu suņi labi spēj atbaidīt potenciālos iebrucējus vai zagļus.

Ir ļoti maz lietu, kas var novērst apņēmības pilnu zagli ielauzties jūsu mājās un paņemt jūsu mantu, taču suns, kurš ar savu izskatu iedveš respektu, var piespiest zagli apstāties un likt pārdomāt savus plānus. Viss, kas var brīdināt māju īpašnieku par jebko neparastu, ir bonuss, lai pasargātu māju no ļaundariem.

Suņi, kuri skaļi un daudz rej, bieži ir mazi. Šādi mazāki suņi var efektīvi novērst ielaušanos, pateicoties radītajam troksnim, kas brīdina viņu īpašniekus par iespējamām problēmām. Tikmēr lielāks suns, piemēram, vācu aitu suns, varētu nerūkt un neradīt lielu troksni, bet aizbiedēt zagli ar savu draudīgo izskatu un uzvedību. Neatkarīgi no tā, vai jūs izvēlaties čivavu vai akitu, pārliecinieties, ka tas pēc iespējas ātrāk saņem pareizo apmācību un dresūru.

 

 

Izvēlieties pareizo ielaušanās novēršanas kombināciju

Ja jūs mājas aizsardzībai esat izvēlējies sargsuni, iesakām atvieglojiet viņa darbu un uzstādīt drošības sistēmu.  Diemžēl neviens suns pilnībā nepasargās jūsu māju, jo, ja zaglis būs to noskatījis, tad viņš tiks garām jebkuram sunim.

Izmantojot profesionālus drošības risinājumus, varat būt drošs, ka jūsu māja un ģimene ir pasargāta no zagļiem, kas zina, kā neitralizēt sargsuni.