Manā apkārtnē ir notikusi zādzība: kā man rīkoties?

Pēc tam, kad esat uzzinājis par ielaušanos savā apkārtnē, ir dabiski uztraukties par savu īpašumu. Labā ziņa ir tāda, ja zaglis ir izpētījis jūsu apkārtni, meklējot vieglus mērķus, un ielauzies kāda kaimiņa mājā, iespējams, ka jūsu māju viņš uzskata par pārāk riskantu izvēli. Ir vairāki soļi, kurus varat veikt, lai nodrošinātu, ka tā tāda paliek.

 

1. Izpalīdziet kaimiņiem

Pēc ielaušanās jūsu kaimiņi, iespējams, ir nobijušies un satraukti. Iespējams, viņu īpašums ir sabojāts un viņu drošības sajūta ir samazinājusies. Jūs varat palīdzēt piedāvājot tādas pamatlietas, kā palīdzēt sakopt īpašumu un novērst visus bojājumus.

Lai arī tas izklausās maz, dažreiz labākais, ko jūs varat darīt, ir vienkārši atgādināt kaimiņiem, ka nepieciešamības gadījumā viņi var vērsties pie jums un jūs palīdzēsiet.

 

2. Iepazīstieties ar ielaušanās statistiku jūsu rajonā

Izpratne par mājokļu zādzību statistiku, var palīdzēt izstrādāt mājas drošības rīcības plānu. Noskaidrojiet, vai jūsu apkārtnē esošās mājas tiek apzagtas naktī vai gaišā dienas laikā? Kāda veida lietas ir nozagtas? Vai cilvēki ziņo arī par citu noziegumu, piemēram, laupīšanas vai uzbrukuma, pieaugumu? Tas var palīdzēt jums saprast, vai nesenā zādzība jūsu apkārtnē ir atsevišķs incidents vai pieaugoša tendence.

 

3. Pārrunājiet notikušo ar savu ģimeni

Ja jums ir bērni, runājiet ar viņiem par to, kā viņi jūtas, reaģējot uz ielaušanos. Viņi var būt noraizējušies par zādzību, kas notikusi viņu draugu mājā, vai arī viņi var brīnīties, kāpēc vispār notiek zādzības. Kā ģimene, atklāti sarunājieties par notikušo zādzību un ļaujiet saviem bērniem dalīties savās reakcijās un jebkādās bažās.

Varat arī izmantot šo laiku, lai atgādinātu saviem bērniem par drošības pamatiem. Sarunājiet ar zināmiem kaimiņiem, ka jūsu bērni varētu pie viņiem doties, ja viņi jūtas nedroši, būdami vieni.

 

4. Atjauniniet savas mājas drošību

Iesakām veikt piesardzības pasākumus, tiklīdz dzirdat par tuvumā esošo ielaušanos.

Nostipriniet savas durvis, logus un vārtus. Pārliecinieties, vai rāmji un eņģes ir izturīgi. Ja zaglis nolemj mēģināt ielauzties jūsu mājā, viņš parasti to vēlas izdarīt ātri, pirms tiek pamanīts. Ja viņam paiet pārāk ilgs laiks, lai viņš veiksmīgi iekļūtu jūsu mājā, viņš varētu aiziet. Tāpēc ir svarīgi, lai uz visām jūsu mājas ārdurvīm būtu stipras slēdzenes.

Noteikti izvairieties no rezerves atslēgu slēpšanas acīmredzamās un klasiskās slēpšanas vietās, piemēram, zem paklāja, zem akmens pie durvīm vai durvju rāmja augšpusē.

Ja jums vēl nav mājas drošības sistēmas, izpētiet pieejamās iespējas sava budžeta ietvaros. Mājas drošības sistēmas var atturēt zagļus un, iespējams, palīdzēt tos identificēt. Apsveriet iespēju uzstādīt trauksmes sistēmu, kas ieslēdzas ikreiz, kad tiek atvērtas durvis vai logi.

Novērošanas kameras var izrādīties nenovērtējamas, lai atturētu noziedzniekus, it īpaši, ja tās ir izvietotas ārpusē un tām ir kustību sensori. Pārskatot āra kameru ierakstus, jūs varat uzzināt arī par aizdomīgām darbībām ap jūsu māju, kas varētu norādīt, ka kāds vāc informāciju par to, kad un kā ielauzties.

 

5. Neesiet viegls mērķis

Vai esat kādreiz domājuši, kā zagļi izvēlas māju, kurā ielauzties? Vai tā tiek izvēlēta nejauši vai arī tā ir ilgstoši novērota?

Laika gaitā zagļi kļūst gudrāki un viņi ļoti gudri izvēlas savus mērķus. Lasi mūsu blogā, kā zagļi izvēlas māju, kurā ielauzties  un kas ir populārākās lietas, ko zagļi zog un kur tā meklē.

Pārsvarā zagļi meklē mājas, kas ir viegls mērķis. Viņi nevēlas piesaistīt uzmanību, tāpēc izvēlas ielauzties mājā, kad cilvēki devušies prom. Jūsu māja kļūst par neticami vieglu mērķi, ja nemēģināt slēpt faktu, ka esat atvaļinājumā. Kad esat devies ilgstoši prom, palūdziet kaimiņam iztukšot jūsu pastkastīti un uzlieciet uz taimera gaismas, lai radītu iespaidu, ka esat mājās.

Pat kaut kas tik vienkāršs kā zāles pļaušana, palīdz laupītājiem pateikt, ka māja ir apdzīvota. Centieties neturēt savas vērtslietas – piemēram, milzīgu plakanā ekrāna televizoru – pie loga, kur to var redzēt visa apkārtne. Visbeidzot, neatstājiet garāžas durvis atvērtas, neaizslēgtas ārdurvis vai neaizvērtus logus, it īpaši, ja neesat mājās.

 

6. Motivējiet kaimiņus veicināt labākus drošības ieradumus

Ir svarīgi sadarboties ar kaimiņiem, lai samazinātu zādzības jūsu apkārtnē. Informējiet viņus, ka, ja viņi dodas ārpus pilsētas, varat iztukšot viņu pastkastīti vai pieņemt kurjera sūtījumus. Ja viņiem ir aizauguši krūmi, kas ļautu laupītājiem nepamanītiem ielauzties, runājiet ar viņiem par savām bažām. Palīdziet vecāka gadagājuma kaimiņiem uzstādīt stiprākas slēdzenes vai nomainīt lieveņa spuldzes, lai nakts laikā apkārtne būtu labi apgaismota.

Apsveriet iespēju īstenot rajona drošības iniciatīvas, piemēram, apkārtnes novērošanu. Vienmēr ziņojiet kaimiņiem, ja rajonā novērojot aizdomīgas darbības. Kā arī pieskatiet kaimiņa māju, kad viņi ir devušies atvaļinājumā un palūdziet, lai viņi pieskata jūsējo, kad jūs dodaties ilgstoši ārpus savas dzīvesvietas.

 

 7. Apdrošiniet mājokli

Lai arī cilvēki baidās no zādzībām, nereti tiek aizmirstas tādas pamatlietas kā durvju aizslēgšana, logu aizvēršana, dodoties prom no mājām, vērtīgu lietu neatstāšana pagalmā. Līdz ar to tiek atvieglots zagļu darbs. Tomēr katru gadu zagļi kļūst arvien gudrāki un spēj ielauzties arī mājās ar drošības sistēmu, tāpēc iesakām apdrošināt savu īpašumu un vērtslietas, lai nelaimes gadījumā saņemtu atlīdzību par nozagto mantu.

 

Kaut arī zādzība tuvākajā apkaimē ir biedējoša, neļaujiet bailēm pārņemt varu un centieties necelt paniku. Atbalstiet savus kaimiņus, nodrošiniet, ka jūsu ģimene zina drošības pamatus un uzstādiet mājas drošības sistēmu, lai varētu palīdzēt aizsargāt savu māju.

Legions Akcija