Vai zagļi atgriežas pēc neveiksmīga ielaušanās mēģinājuma?

Iespējams esat dzirdējis vai redzējis kaut ko tādu, kas liek domāt, ka kāds ir mēģinājis ielauzties jūsu mājā. Ja zaglim neizdodas iekļūt mājā pirmajā mēģinājumā, ir pamats uzskatīt, ka viņš var atgriezties ar labāku rīcības plānu. Pirmais mēģinājums ir gandrīz kā izmēģinājuma brauciens. Nākamreiz viņš mainīs savu plānu, lai palielinātu savas izredzes.

 

Jau iepriekš esam rakstījuši par pazīmēm, kas zagļiem var likt domāt, ka jūsu mājā būs viegli ielauzties, kā arī par iespējamām pazīmēm, ka jūsu māju novēro zagļi.

 

Ja zaglis mērķē uz jūsu māju un viņam neizdodas tajā iekļūt, jūs atviegloti nopūtāties un domājat, ka vissliktākais ir beidzies, vai ne? Tā var arī nebūt. Pastāv iespēja, ka zaglis atgriezīsies ar labāku plānu. Viņam bija pamatots iemesls, lai izvēlētos jūsu māju un viņš neļaus nelielai neveiksmei liegt iegūt to, ko vēlas.

 

Daži faktori, kas varēja izbojāt zagļa plānu iekļūt jūsu mājā:

 

  • Viņš atkāpās, kad pamanīja jūsu fiktīvo signalizācijas / videonovērošanas sistēmu. Taču zaglis atgriezīsies, kad uzzinās, ka tas ir viltojums, un jūsu māja faktiski nav aizsargāta. Tas pats attiecas uz vecu, novārtā atstātu trauksmes sistēmu, kura, visticamāk, netiek aktivizēta vai vispār nedarbojas;
  • Zaglis tika iztraucēts. Iespējams, viņu iztraucēja kaimiņi, kas negaidīti atgriezās mājās vai kāds garāmgājējs izbojāja viņa plānu.
  • Nepiemērots laiks. Iespējams bija neveiksmīgi izvēlēts laiks un uz ielas bija pārāk daudz cilvēku, kas ielaušanos padara pārāk riskantu.
  • Jūsu durvis vai logi bija aizslēgti un drošāki, nekā viņš gaidīja. Taču tagad zaglis zina, ar ko rēķināties un nākamreiz atnesīs šim darbam piemērotu instrumentu, kas palīdzēs viņam ielauzties.
  • Jūs tajā dienā mainījāt savu rutīnu un māja nebija tukša. Pamatojoties uz jūsu ikdienas gaitām, zaglis domāja, ka nebūsiet mājās, bet izradījās, ka tā nav. Viņš tikai pavadīs nedaudz vairāk laika, vērojot jūsu atnākšanu un dienas plānus, līdz izvēlēsies piemērotāku ielaušanās laiku.

 

Zaglis bieži mēģinās labot savu kļūdu un atgriezīsies otro reizi, it īpaši, ja viņš bija ieinteresēts paņemt kaut ko ļoti vērtīgu, ko pamanīja jūsu mājā. Ja šodien nav līdzi piemērots ekipējums vai viņš tiek iztraucēts, vienmēr ir cita diena. Diemžēl, ja jūs neesat uzlabojis savas mājas drošību, jūs palīdzat zaglim tajā iekļūt.

 

 

Neļaujiet zagļiem izvēlēties jūsu māju par mērķi

Diemžēl lielākā daļa cilvēku pakļauj riskam savu māju un ietaupa mazliet naudas, neieguldot kvalitatīvā mājas drošības sistēmā.

Mājokļu īpašniekiem, kuriem nav mājokļa apdrošināšanas, izmaksas par visu zaudēto priekšmetu nomaiņu un bojājumu novēršanu pēc apzagšanas ievērojami pārsniedz izmaksas, kas saistītas ar ieguldījumiem mājas drošības sistēmā.

 

Neatkarīgi no tā, vai esat piedzīvojis ielaušanās mēģinājumu vai nē, jums nevajadzētu riskēt ar ģimenes drošību. Tāpēc mēs aicinām ikvienu aizsargāt savu māju ar profesionālu apsardzes sistēmu.