Kā pasargāt savu māju no iespējamiem zagļiem?

Ir daudz efektīvu veidu, kā pasargāt savu māju no zagļiem. Taču ir svarīgi ne tikai nodrošināt īpašuma aizsardzību, bet svarīgi ir arī, lai jūs un jūsu ģimene justos droši savā mājā. Veicot tikai dažas vienkāršas darbības, jūs varat ievērojami uzlabot savu sirdsmieru. Turpiniet lasīt, lai pārliecinātos, ka jūs darāt visu iespējamo, lai jūsu īpašums un ģimene būtu aizsargāti.

 

1. Iegādājieties mājas drošības sistēmu

Mājas drošības sistēmas uzstādīšana ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā novērst zagļu iekļūšanu un brīdināt jūs, ja notikusi ielaušanās. Ja iebrucējs pamana drošības kameru vai zīmi, kas norāda, ka jums ir drošības sistēma, viņš, visticamāk, paies jūsu mājai garām.

Mūsdienās ir daudz mājas drošības iespēju katram budžetam un katram aizsardzības līmenim. Lai izvēlētos sistēmu, kas jums ir piemērota, izvērtējiet jūsu apkārtnes un jūsu mājas vajadzības. Kad apzināsiet iespējamos riskus, novērtējiet savu māju, lai redzētu, kas ir nepieciešams, lai to aizsargātu. Izvērtējiet, vai pats uzstādīsiet mājas drošības sistēmu vai paļausieties uz profesionālu mājokļa uzraudzīšanu.

 

2. Nostipriniet durvis

Durvis ir zagļiem vieglākais ieejas punkts. Tā parasti ir pirmā vieta, pa kuru viņi cenšas iekļūt ēkā. Pārbaudiet visas savas ārdurvis, lai pārliecinātos, ka durvju rāmji un eņģes ir stingri. Ja esat mainījis dzīvesvietu, nomainiet durvju slēdzenes. Jūs būsiet izslēdzis risku, ka kāds svešinieks varēs atslēgt jūsu mājas durvis ar jūsu mājas atslēgu.

Nostipriniet bīdāmās stikla durvis. Zagļiem ļoti patīk bīdāmās durvis, jo tām parasti ir vājš aizbīdnis, ar kuru nepietiek, lai tās stingri noturētu vietā. Ar  spēcīgu sitienu pa slīdņa apakšdaļu noziedznieki var atvērt durvis, tāpēc pārliecinieties, ka jūsu bīdāmās stikla durvis ir aizsargātas. Vairāk padomu par stikla durvju aizsardzību lasiet šeit.

 

3. Aizslēdziet logus

Laupītāji vienmēr meklē iespēju iekļūt ēkā pa logiem vai durvīm. Pārliecinieties, ka jūsu logi ir droši un izveidojiet ieradumu tos aizvērt katru reizi, kad izejat no mājām un pirms gulētiešanas. Diemžēl loga slēdzene ne vienmēr ir izturīga — aizbīdņi mēdz būt vāji un neizturēt piespiedu atvēršanu. Šeit ir daži padomi logu aizsardzībai pret uzlaušanu:

  • Nostipriniet stiklu ar aizsargplēvi;
  • Uzstādiet logu sensorus, kas iedarbina brīdinājuma signālu, kad logs saplīst. Apsardzes uzņēmumi piedāvā sensorus, kas automātiski nosūta apsardzes uzņēmumam un jums paziņojumu pa tālruni, ja tiek konstatēta kustība vai stikla plīsums;
  • Uzstādiet logu režģus, ja nepieciešams;
  • Uzlieciet aizkarus vai žalūzijas, tas nodrošina privātumu un pasargā vērtīgas lietas no ziņkārīgiem skatieniem.

 

4. Izgaismojiet apkārtni

Vandāļiem, zagļiem un citiem noziedzniekiem nepatīk būt uzmanības centrā, tāpēc padomājiet par pagalma apgaismojumu. Gan elektroenerģijas taupīšanas nolūkos, gan lai apmulsinātu zagli, iesakām izvietot gaismas ar kustību sensoriem. Tādā veidā jūs varat nobiedēt zagli tikt pamanītam, sensoriem reaģējot uz viņa kustībām, kā arī radīt sajūtu, ka esat mājās, izmantojot taimeri, lai regulētu apgaismojumu.

 

5. Aizslēdziet garāžu

Turiet aizslēgtas iekšdurvis no garāžas uz māju. Tādā veidā, ja kāds iekļūst jūsu garāžā, viņš joprojām nevarēs iekļūt jūsu mājā. Taču neaizmirstiet, ka, ja zagļi nevar iekļūt mājā, iespējams, ka jums garāžā ir daudz vērtīgu lietu, kas zagļiem būs noderīgas. Izveidojiet ieradumu aizslēgt visas garāžas durvis un logus. Ja garāžas atvēršanai izmantojat drošības kodu, noteikti paturiet to noslēpumā un nekad neievadiet to citu cilvēku priekšā.

 

6. Likvidējiet slēptuves

Koki un krūmi var piešķirt jūsu mājai pievilcību, taču tie nodrošina arī zagļiem ērtu vietu, kur paslēpties. Apgrieziet kokus un augus savas mājas tuvumā, ko varētu izmantot kā slēpni. Nekārdiniet zagļus, atstājot pagalmā izstādītas dārgas mantas.

 

7. Iegādājieties seifu

Ideālā pasaulē zagļi nekad neiekļūtu jūsu mājā un jums nekad nebūtu jāuztraucas par jūsu vērtslietu nozagšanu. Diemžēl profesionāļi zagļi spēj apiet pat vislabākās mājas drošības stratēģijas. Tāpēc pārliecinieties, ka jūsu vērtslietas ir aizsargātas un zagļi nespēj tām piekļūt līdz brīdim, kamēr ierodas mobilā apsardzes grupa.

Zagļi vēlas pēc iespējas ātrāk tikt iekšā un izkļūt no mājas, tāpēc pat mazākais atturēšanas līdzeklis var palīdzēt aizsargāt jūsu vērtīgākās lietas. Mājas seifs ir droša glabātuve visam, sākot no rotaslietām un beidzot ar svarīgiem dokumentiem, piemēram, pasēm. Iegādājieties seifu, kas ir ugunsizturīgs, ūdensnecaurlaidīgs un pietiekami smags, lai zaglis ar to nevarētu aiziet.

Padomi seifa iegādei:

  • Meklējiet seifu ar divām slēdzenēm;
  • Izvēlieties pareizā izmēra seifu vērtībām, kuras vēlaties aizsargāt;
  • Izlemiet, vai vēlaties pārnēsājamu seifu vai tādu, kas ir piestiprināts pie grīdas vai sienas.

 

 

8. Samaziniet ugunsgrēku iespējamību jūsu mājā

Dariet visu iespējamo, lai novērstu ugunsgrēku savā mājā. Pārbaudiet ugunsgrēka trauksmes un CO detektorus, lai pārliecinātos, ka tie darbojas. Ja nepieciešams, nomainiet baterijas vai uzstādiet jaunus detektorus. Pārbaudiet pašreizējo ugunsdzēšamo aparātu uzlādi un derīguma termiņu. Ja nepieciešams, iegādājieties jaunus ugunsdzēšamos aparātus. Pirms krāsns vai kamīna lietošanas sezonas aiciniet profesionālu skursteņslauķi iztīrīt dūmvadu.

 

Neviens nevēlas kļūt par zagļu upuri. Šajā kontrolsarakstā sniegto padomu īstenošana palīdzēs atturēt zagļus. Nosakiet, kuras aizsardzības stratēģijas jums ir vissvarīgākās un sāciet ar to īstenošanu, vēlāk pievienojot pārējās. Labākais veids, kā nodrošināt sava īpašuma un tuvinieku drošību, ir apzinoties iespējamos drošības riskus un savlaicīgi rīkojoties, lai tos novērstu.

 

Izvēlies sev piemērotāko apsardzes sistēmu komplektu

Ja vēl neesat izlēmis par nepieciešamo aprīkojumu, zvaniet pa tālruni +371 67 67 7777 un mūsu speciālisti atbildēs uz Jūsu jautājumiem.

Apsardzes sistēmas akcija 10 eur menesī