Kā aizsargāt savu pagalmu no garnadžiem?

Lai gan ir svarīgi aizsargāt savu māju, lai tajā neviens neiekļūst, neaizmirstiet par savu pagalmu, šķūni vai garāžu. Priekšmeti piemājas zonā, piemēram, grila piederumi, terases mēbeles, velosipēdi un instrumenti, var būt galvenais zagļu mērķis.

Lai palīdzētu aizsargāt savu pagalmu no zagļiem, izmantojiet šos septiņus padomus:

 

1. Apgaismojiet pagalmu

Zagļi vēlas iekļūt mājā un nepieķerti izkļūt no tās ar savu laupījumu. Daudzi zagļi ir nevardarbīgi noziedznieki, kuri vēlas izvairīties no konfrontācijas un nokļūšanas mājas īpašnieka vai kaimiņu redzeslokā. Kustības sensoru apgaismojuma uzstādīšana automātiski padarīs daudz grūtāku uzdevumu iekļūt jūsu mājā neredzētā veidā.

Labi apgaismota teritorija ir tūlītējs līdzeklis pret ielaušanos. Jo vairāk gaismas jūsu pagalmā, jo vieglāk var pieķert garnadžus.

Izmantojiet kustības sensora apgaismojumu, lai pievienotu papildu drošību savam dārzam vai piemājas zonai. Kad tiek noteikta kustība, gaisma iedegas un paliek ieslēgta no 1 līdz 20 sekundēm atkarībā no iepriekš iestatītā taimera. Gaisma automātiski izslēdzas, ja vien tā neturpina reaģēt uz kustību.

Novietojiet āra sensoru gaismas, lai izgaismotu ietves, kas ved uz jebkurām durvīm. Varat arī pavērst apgaismojumu uz terasi, iekšpagalmu vai kāpnēm.

 

2. Aizsargājiet savu nojumi

Ja jums ir dārgu elektroinstrumentu, velosipēdu vai ūdens sporta aprīkojuma kolekcija, kas izmētāta jūsu pagalmā, jūs piesaistīsiet kramplauzi. Viņš jūs uzskatīs par vieglu mērķi. Ja vērtīgas lietas tiek atstātas pagalmā, laupītājam pat nav jāielaužas jūsu mājā, lai iegūtu kārtoto. Viss, kas ir vērtīgs, ir droši jāuzglabā un vēlams, lai tas nebūtu redzams ikvienam, kas dodas gar jūsu pagalmu.

Piemājas nojumes ir zelta raktuves zagļiem, kuri meklē vieglu laupījumu, piemēram, elektroinstrumentus un aprīkojumu.

Novietojiet instrumentus tā, lai tie nav viegli redzami no ielas. Noteikti nolieciet visus instrumentus pēc dienas, kas pavadīta pagalmā. Ieslēdziet tos šķūnī vai slēgtā garāžas zonā.

 

3. Uzstādiet signalizācijas sistēmu

Signalizācijas sistēma ir labākā izvēle zādzību novēršanai. Signalizācija ir liels zādzības atturēšanas līdzeklis, jo, ja kramplauzis domā, ka trauksmes signāls iedarbosies, viņš virzīsies uz vieglāku mērķi. Lieciet zaglim zināt, ka jūsu māja ir aizsargāta ar izkārtņu vai uzlīmju izlikšanu uz logiem un/vai žogiem ar pamanāmu apsardzes uzņēmuma nosaukumu.

Pēdējās desmitgades laikā ir uzlaboti trauksmes signāli, lai izveidotu savienojumu ar jūsu portatīvo datoru vai viedtālruni, nosūtot tūlītējus brīdinājumus, ja kāds iekļūst jūsu mājā. Varat iestatīt kustību sensorus savā pagalmā, kā arī mājās, lai jūs un apsardzes uzņēmums zinātu, ja kāds iekļūst jūsu īpašumā.

 

4. Uzstādiet izturīgu žogu

Jūsu žogs ir jūsu pirmā aizsardzības līnija pret ielaušanos. Tas signalizē par privātīpašumu. Žogs rada acīmredzamu barjeru ap jūsu pagalmu, taču ar vienkāršu ķēdes saiti vai koka žogu nepietiek, lai aizbiedētu zagļus.

Iebrucējam ir jāšķērso šī barjera, lai iekļūtu jūsu pagalmā, tāpēc parasti ir ieteicams uzstādīt augstu, grūti pārkāpjamu žogu. Iegādājieties žogu ar dizainu, kas apgrūtina pārkāpšanu. Ir nepieciešams izturīgs, spēcīgs žogs, kuru nevarētu viegli nojaukt. Krāpniekiem nekas cits neatliktu kā mēģināt to pārvarēt, kas būtu grūts varoņdarbs un atbaidītu daudzus iebrucējus. Vēl viena iespēja ir iegūt žogu ar asu virsotni, piemēram, augstu žogu. Visbeidzot, ja jūsu īpašumam ir piekļuve no aizmugures vai sāniem, pārliecinieties, vai jūsu žogam ir droši vārti. Automātiskie vārti ir lieliska aizsardzība, jo svešinieks tos nevarēs atslēgt. Izmantojot automātiskos vārtus, jūs pilnībā kontrolējat to kustību ar tālvadības pulti, tāpēc jums būs labāka drošības sajūta, zinot, ka neviens nevarēs atvērt vārtus.

 

5. Izveidojiet pārredzamu pagalmu

Vai apsverat apzaļumošanu, lai novērstu ielaušanos, vai domājat stādīt daudz krūmu un koku, lai apgrūtinātu kramplauzim iekļūšanu jūsu pagalmā? Lai gan tas var noderēt, tam var būt arī pretējs efekts – blīvu koku vai krūmu skaits nodrošinās zagļiem, lai tie nepamanīti varētu ielavīties. Ja jūsu pagalms atrodas tuvu kaimiņa īpašumam vai ir viegli pamanāms no ielas, daudz izdevīgāk būtu zemu krūmāju ainava lai nodrošinātu vizuālu piekļuvi jūsu vārtiem, sētas durvīm un visām nojumēm un garāžām. Tas nozīmē, ka jebkurš iebrucējs tiks pilnībā atklāts, mēģinot ielauzties.

Atstājot noteiktas lietas, kas atrodas jūsu pagalmā vai labi redzamā vietā no ceļa, var nejauši ievilināt jūsu īpašumā zagļus. Ja jums ir velosipēds vai skrejritenis, ar kuru kāds varētu viegli aiziet, ieripiniet to iekšā vai savā garāžā.

 

6. Novietojiet automašīnas garāžās

Dārgas automašīnas var padarīt jūsu māju par pievilcīgu mērķi. Kā arī zagļi, kas vēlas nozagt pašu transportlīdzekli, to var uztvert kā mājienu, ka esat turīgs un jūsu mājā ir arī citas dārgākas lietas. Ja automašīnā glabājat atslēgas, piemēram, garāžas durvju atvērēju, pastāv papildu risks. Novērsiet visas šīs problēmas, novietojot automašīnu garāžā, prom no redzesloka.

 

7. Aizslēdziet visas nojumes vai garāžas

Dažreiz māju īpašnieki pārāk daudz koncentrējas uz savu māju un aizmirst par dārgām lietām, kas atrodas viņu garāžā vai dārza šķūnī. Pārliecinieties, vai tās vienmēr ir cieši nofiksētas. Liela piekaramā atslēga vai aizbīdnis atvairīs potenciālo zagli, jo, vienkārši uzmetot skatienu, viņš varēs saprast, ka telpa ir droši aizslēgta.

 

Nobeiguma vārds

Apkārtējo cilvēku iepazīšana ir viens no svarīgākajiem drošības pasākumiem, ko varat veikt. Ciešākās apkaimēs parasti tiek ziņots par mazāku ielaušanās gadījumu skaitu, jo svešinieki izceļas, un cilvēki, visticamāk, vērīgāk sekos līdzi citu cilvēku drošībai.

 

Apdrošināt mājas iekšpusi un ārpusi vienmēr ir gudri, taču ievainojamība jūsu pagalmā var piesaistīt kramplaužus.

 

Veicot tādas darbības kā kameru un apgaismojuma uzstādīšana, pagalma uzturēšana kārtībā, šķūnīša, garāžas un aizmugurējo durvju aizslēgšana un žoga uzlabošana var padarīt jūsu māju mazāk pievilcīgu iebrucējiem.

 

 

 

Izvēlies sev piemērotāko apsardzes sistēmu komplektu

Ja vēl neesat izlēmis par nepieciešamo aprīkojumu, zvaniet pa tālruni +371 67 67 7777 un mūsu speciālisti atbildēs uz Jūsu jautājumiem.

Apsardzes sistēmas akcija 10 eur menesī