Koronavīruss Latvijā. Ierobežojumi un aizliegumi.

Koronavīruss turpina izplatīties visā pasaulē arī Latvijā, tāpēc mūsu valdība katru nedēļu veic jaunus pasākumus, lai mazinātu vīrusa izplatību. Īsumā un saprotami izstāstīsim par pēdējām un svarīgākajām izmaiņām, kas pieņemtas 2020. gada 29. martā:

  1. 2.x2.princips:
  • Latvijāaizliegtspulcētiesvairākpar2cilvēkiemielāsunsabiedriskāsvietās(veikalos,transportā, brīvā dabā).

Ar izņēmumu pagaidām nonāk darba kolektīvi un vienas ģimenes locekļi, kuri dzīvo vienā mājsaimniecībā. Tas nozīmē, ka nedrīkst aicināt pie sevis radus, ja nedzīvojam zem viena jumta;

  • cilvēkiemIR PIENĀKUMS ievērot 2 metru distanci gan uz ielas, gan telpās.

Kāpēc tas ir vajadzīgs? Pēc epidemiologu ieteikumiem – 2 metru distance traucē vīrusa nodošanu ar gaisa plūsmu no cilvēka uz cilvēku. Izpildot šīs prasības, nepulcējoties lielos cilvēku pūļos un atrodoties drošā attālumā vienam no otra, mēs neradīsim iespēju vīrusam izplatīties un epidēmiju sāks samazināties.

  1. Aizliegtivisimītiņi,sabiedriskiepasākumi,reliģiskieunprivātie pasākumi.

Izņēmums – bēres, bet tikai atklātā gaisā un ievērojot 2 metru distanci.

Kāpēc tas ir vajadzīgs? Šī vīrusa bīstamība ir tāda, ka neparādoties pirmajiem COVID-19 simptomiem  (temperatūra, klepus utt.), cilvēks jau var inficēt citus.

Pulcējoties kopā, piemēram, kāzās, sporta spēlēs vai citos masu pasākumos, mēs riskējam ar to, ka viens vīrusa nēsātājs var aplipināt citus.

  1. Informēšana.Noteiktijāpaziņopakalpojumusniedzējiemparto,kaslimoarCOVID-19vai ir kontaktējiesarslimnieku.

Kāpēc tas ir vajadzīgs? Piemēram, lai kurjers piegādātu pasūtījumu ar produktiem, ievērotu īpašu piesardzību.

  1. Īpašakontrole.Policijaunmediķivarēspieprasītnosakaruoperatoriemdatuspar COVID-19 slimniekaatrašanāsvietu.

Kāpēc tas ir vajadzīgs? Pārbaudīt, cik atbildīgi cilvēks ievēro karantīnu un vai tas nav potenciāls drauds sabiedrībai.

Vecākās paaudzes cilvēkiem ir grūti saprast, kāpēc mēs ierobežojam saskarsmi – centieties viņiem paskaidrot vēlreiz, ka tā ir rūpēšanās par viņiem. Ir iespējams izmantot mūsdienīgus saziņas līdzekļus, lai sazinātos ar tuviniekiem un atbildīgi ievērotu visus ierobežojumus. Tas palīdzēs tikt galā ar epidēmiju ātrāk un nepieļaut traģēdiju mūsu valstī.

Tāpat ir svarīgi atcerēties, ka par noteikumu pārkāpumiem izsludinātā ārkārtas  režīma laikā var saņemt naudas sodu –  2 000 EUR fiziskai personai un 5 000 EUR juridiskajai personai.